04
Ağustos
2022
Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarında Üniversitemiz Tanıtıldı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversite tercihi yapacak adaylar için süreci kolaylaştırmak amacıyla üniversitelerin ve programlarının tanıtılmasına yönelik olarak “Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı” düzenledi. 1-3 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenen fuarla öğrencilerin, tercih edeceği üniversiteyi ve programı dijital ortamda yakından tanıması hedeflendi.

Üç gün süren ve üniversitemizin de katıldığı sanal fuarda, üniversiteler tanıtımlarını yaparak öğrencilerin tercih süreçlerine katkı sağladılar. Adaylar, sanal fuarda üniversitemiz bölümleri, yurt imkânları, yerleşkelerimiz ve şehrimiz hakkında detaylı bilgi aldı. Üniversite tercihi yapacak gençlere yükseköğretim kurumları, programlar, bölümler, konaklama ve burs imkânları, sosyal ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere yükseköğretim potansiyelinin ve öğrencilere sunulan imkânların anlatılmasının sağlandığı fuarda üniversitemizin öne çıkan bölümleri öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Tercih yapacak olan öğrencilere her alanda destek vermeyi çok önemsediklerini anlatan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, hem fiziki hem de sanal ortamda üniversitemiz ile ilgili bilgileri adaylara aktardıklarını söyledi. Üniversitemizi tercih edecek olan adayların nitelikli ve dünya standartlarında bir eğitim alacaklarını kaydeden Rektör Demir, adayların gelecek planlarını en doğru şekilde yapmaları tavsiyesinde bulundu.