24
Ocak
2023
Üniversitemizin Voleybol Takımlarından Önemli Başarı

Üniversitemizin erkek ve kadın voleybol takımları, Türkiye Üniversiteler Spor Federasyonu tarafından 12-16 Aralık 2022 tarihleri arasında Van’da düzenlenen Süper Lig Terfi müsabakalarında elde ettikleri başarılar sonucunda 8-18 Nisan 2023 tarihinde Ankara’da düzenlenecek Süper Lige Yükselme Müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.Erkek Voleybol Takımımız Namağlup Şampiyon Oldu
Batman Üniversitesi Erkek Voleybol Takımı ilk müsabakada turnuvanın güçlü takımlarından Muş Alparslan Üniversitesi Erkek Voleybol Takımını 3-1, ikinci müsabakada Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Erkek Voleybol Takımını 3-0, üçüncü müsabakada turnuvaya ev sahipliği yapan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Erkek Voleybol Takımını 3-0 son müsabakada ise Bingöl Üniversitesi Erkek Voleybol Takımını 3-0 yenerek namağlup şampiyon olma başarısını gösterdi.Kadın Voleybol Takımımız 2. Oldu
Süper Lig Terfi müsabakalarında mücadele eden Batman Üniversitesi Kadın Voleybol Takımı da ilk müsabakada Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kadın Voleybol Takımına 3-0 mağlup olurken ikinci müsabakada Bingöl Üniversitesi Kadın Voleybol Takımını 3-0, üçüncü müsabakada Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Kadın Voleybol Takımını 3-0, son müsabakada ise Munzur Üniversitesi Kadın Voleybol Takımını 3-0 yenerek 2. olma başarısını gösterdi.
Elde edilen bu sonuçlarla üniversitemizin hem erkek hem de kadın voleybol takımları, 8-18 Nisan 2023 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenecek Süper Lige Yükselme müsabakalarına katılmaya hak kazandılar.
Dr. Öğr. Üyesi Bilgiç: “Rektör Demir’in Sunduğu Destekler Oyuncuları Çok İyi Motive Etti”
Üniversitemizin voleybol takımları tarafından elde edilen başarılarla ilgi açıklama yapan voleybol takımlarının sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Murat Bilgiç, müsabakalar öncesinde iyi bir hazırlık süreci geçirdiklerini, elde edilen başarıların bunun sonucunda geldiğini söyledi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in takımların antrenmanlarını yakından takip ettiğini ve sunduğu desteklerin oyuncuları çok iyi motive ettiğini dile getiren Bilgiç, takımların Ankara’da düzenlenecek turnuvada da başarı elde etmeleri için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini kaydetti. 
Rektör Demir: “Öğrencilerimizin Başarılı ve Mutlu Olmalarını Sağlayacak Her Çalışma, Bizim İçin de Mutluluk Kaynağıdır”
Üniversitemizin erkek ve kadın voleybol takımlarını elde ettikleri başarılardan dolayı kutlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, öğrenci odaklı bir üniversite olma misyonuyla öğrencilerin başarılı olabilecekleri ve kendilerini ifade edebilecekleri sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif alanları her geçen gün artırdıklarını belirtti. Erkek ve kadın voleybol takımlarından gelen bu başarıların tesadüfi bir başarı olmadığını söyleyen Rektör Demir açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Göreve geldiğimiz günden itibaren öğrencilerimizin ihtiyaç duydukları alanları tespit etmeye çalıştık. Tespit edilen bu alanlardaki teknik aksaklıkları çok kısa süre içeresinde gidererek öğrencilere konforlu alanlar sunduk. Öğrencilerimizi ilgilerine hitap edecek alanlara doğru şekilde yönlendirdik. Şimdi de doğru yaptığımız yatırımların, hamlelerin meyvelerini alıyoruz. Doğru yolda olduğumuzu memnuniyet anketlerimiz de teyit ediyor zaten. Peki, bu kadarla yetinecek miyiz? Elbette hayır. Çünkü henüz almamız gereken çok yol, hayata geçirmemiz gereken çok projemiz var. Öğrencilerimizin başarılı ve mutlu olmalarını sağlayacak her çalışma, bizim için de mutluluk kaynağıdır. Erkek ve kadın voleybol takımlarımızın elde ettikleri başarılar bu mutluklarımızdan biridir. Takımlarımızın sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Murat Bilgiç’i ve tüm oyuncularımızı tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum.”