01
Ağustos
2021
Üniversitemizin Projesi TEKNOFEST Finalinde Yarışacak

 
Öğrencilerinin gelişimini önemseyen ve bu konuda öğrencilerine destek sağlayan üniversitemiz, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan ve birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen, Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalinde hazırladığı projesiyle finalist olarak yer aldı.
 
21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında Atatürk Havalimanında düzenlenecek olan “İletişim Teknolojileri Yarışması”nda üniversitemizi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Nupelda Atlı ile Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3.sınıf öğrencisi Muhammed Hüseyin Yıldızbaş temsil edecek.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Şahide Akbulut’un danışmanlığında sağlık kategorisinde hazırlanan proje, “İleri Yaş Bireylerde Sağlık Destek Uygulaması” adı ile finalde yarışacak.


 
Rektör Demir: “Öğrencilerimizi Destekliyoruz ve Onlara Güveniyoruz”


 
Bilimsel bilgiye ve inovasyona önem verilen üniversitemizin TEKNOFEST finalinde yer almasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, öğrencilerimizin bu başarısını desteklediklerini ve öğrencilerimize  güvendiklerini söyledi. Bu tarz projelerin böylesine önemli alanlarda adını duyurmasının öğrencilerimizin motivasyonuna katkı sağlarken aynı zamanda üniversitemizin gelecek yıllarda diğer üniversitelere de örnek olacağını ifade eden Rektör Demir, finalde yarışacak öğrencilerimize başarılar diledi.