09
Haziran
2022
Üniversitemizin Ev Sahipliğinde Atatürk Sergisi Düzenlendi

Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenen "Askeri, Siyasi ve Ekonomik Yönleriyle Büyük Zaferin 100. Yılı Uluslararası Sempozyumu” kapsamında Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı (ATAM) ile üniversitemiz iş birliğinde “Atatürk” temalı fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı. 8 Haziran 2022 tarihinde Petrol City AVM’de gerçekleştirilen serginin açılışına ATAM Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özgen, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, üniversitemizin yöneticileri, sempozyum katılımcıları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
 


Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığının arşivinde bulunan fotoğraflardan oluşan serginin açılışında konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Büyük Taarruzun 100. Yıldönümü için yurt genelinde planlanan etkinliklerin ilkinin üniversitemizin ev sahipliğinde bir sempozyum düzeyinde yapılmasının ve bu sempozyum kapsamında “Atatürk” temalı bir serginin düzenlenmesinin Batman Üniversitesi için gurur verici olduğunu belirtti.
Ülkenin milli ve manevi değerlerinin korunması ve gelecek nesillere aktarılması adına önemli çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Rektör Demir, gerek sempozyumda gerekse de fotoğraf sergisinde üniversitemizi paydaş seçen Doç. Dr. Yüksel Özgen’e ve Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı üyelerine teşekkür etti.  Batman halkının da bu önemli sergiyi görmeleri gerektiğini vurgulayan Rektör Demir, sergiye davet çağrısıyla sözlerini tamamladı.ATAM Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özgen ise Büyük Taarruzun 100. Yıldönümü için yurt genelinden büyük bir katılımla Batman’da olduklarını belirtti. Atatürk temalı sergiyi değerli Batman halkıyla da buluşturmak istediklerini söyleyen Özgen, serginin 7 gün boyunca herkese açık olacağını ifade etti.
Açılış konuşmalarının ardından sergiyi gezen katılımcılara, Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı yetkilileri tarafından fotoğraflar hakkında bilgiler verildi.