26
Mayıs
2022
Üniversitemizdeki Sergiler Sanatseverlerle Buluşturulmaya Devam Ediliyor

Bilimsel çalışmaların yanında kültürel ve sanatsal çalışmalara da önem veren üniversitemizde, Bahar Şenlikleri kapsamında Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunun Geleneksel El Sanatları, Giyim Üretim Teknolojisi ve Kuyumculuk ve Takı Tasarım Bölümlerinin öğretim elemanları ve öğrencileri tarafından geleneksel el sanatları sergisi düzenlendi. 25 Mayıs 2022 tarihinde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu binasında düzenlenen sergiye, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ve eşi, senato üyeleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.Rektör Demir: “Sergi Şehir Halkıyla da Buluşturulmalı”
Tezhip, minyatür, ebru, nakış, kumaş boyama, hazır giyim ve takı çalışmalarının sanatseverlerin beğenisine sunulduğu sergiyi gezen Rektör Demir, eserler hakkında bilgi aldı. Sergideki eserlerin sanat yönlerinin yüksek olmalarının yanında hafızamızda yer alan kültürel anlamlarının da çok değerli olduğunu belirten Prof. Dr. İdris Demir, serginin şehir halkıyla da buluşturulması gerektiğini vurguladı.
Geleneksel el sanatları çalışmalarının yeni bakış açılarıyla tasarlanmalarının ilgi çekici olduğunu söyleyen Rektör Demir, sergiye eserleriyle katkı sunan öğretim elemanları ve öğrencilere teşekkür etti.