30
Mart
2023
Üniversitemizde Söyleşiler Devam Ediyor

Üniversitemizde uzaktan öğretiminin etkinliğini artırma çalışmaları kapsamında 30 Mart 2023 tarihinde gerçekleşen İslami İlimler Fakültesi Söyleşileri kapsamında “Genç Peygamber ve Genç Dostları” konulu webinar düzenlendi. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in açılış konuşmasını yaptığı webinarın moderatörlüğünü İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin Efe yaparken programa İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Lütfi Arslan konuşmacı olarak katıldı. Söyleşide peygamberimizin gençliği ve onu tanımak için yapılmış araştırmalar akademik bilgiler ışığında konuşuldu.
 
Rektör Demir: “Alanlarında Uzman Birbirinden Kıymetli Hocalarımızı Öğrencilerimizle Buluşturma Mutluluğunu ve Onurunu Yaşıyoruz”
Programın açılışında bir konuşma yapan Rektör Demir, “Akademik kadromuzun uzaktan eğitim alanında uygulamaya yönelik yetkinliklerini artırmak ve kampüsten uzak kalan öğrencilerimizin, ciğerparelerimizin interaktif katılımlarını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen webinarlar sayesinde bilgiyi her daim yayma çabası içindeyiz. Bu çalışmaların her biri farklı bir bilgi ve farklı bir tat bırakıyor öğrencilerimizde Bizde üniversite olarak alanında birbirinden kıymetli hocalarımızı öğrencilerimizle buluşturma mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Prof. Dr. Arslan: “Rasûlullâh Efendimizi Anlama ve O’nun Halinden Hisseler Alma Noktasındaki Çabamız Hiç Bitmeyecek”
İstanbul Medeniyet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Lütfi Arslan’ın konuşmacı olarak katıldığı webinarda peygamberimizin genç yaşamına ışık tutuldu. Peygamberimizi tanımak ve içselleştirmenin O’nun hayatına dair yapacağımız bir tefekkür yolculuğu ile başlayacağını ifade eden Arslan, “Rasûlullâh Efendimizi ne kadar okursak okuyalım, ne kadar müzakere edersek edelim, eğer O’nu kalbimizle yaşamaz, tatmaz ve hissetmezsek edindiğimiz bilgilerin semeresini göremeyiz” sözleriyle konuşmasını tamamladı.