13
Aralık
2021
Üniversitemizde Rektör-Öğrenci Buluşmaları Başladı

Göreve geldiği günden bu yana öğrencilerin fikir ve görüşlerini her zaman önemseyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 13 Aralık 2021 tarihinde Üniversitemiz Batı Raman Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin üniversitemiz hakkında görüş, öneri, istek ve şikâyetlerini öğrenmek amacıyla düzenlenen ve üç gün sürecek olan etkinliğin ilk gün toplantısına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necmettin Sezgin ve Prof. Dr. Rohat Cebe, Genel Sekreter Doç. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, daire başkanları ve öğrenciler katıldı.Rektör Demir: “Mezunlarımızın Donanımlı Bireyler Olabilmesi İçin Gerekli Alt Yapıyı Sağlıyoruz”
Üniversitemizde ilk kez düzenlenen Rektör-Öğrenci Buluşmasında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, öğrencilerin akademik ve entelektüel gelişimini desteklemek amacıyla etkinliklerin arttırılacağını ve bu toplantıların geleneksel hale getirileceğini belirtti. Üniversitemizden mezun olan öğrencilerin her alanda donanımlı bireyler haline gelebilmesi için çeşitli akademik ve kültürel çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Rektör Demir, öğrencilere iş hayatında istihdam ve yükselme için gerekli olan akademik alt yapının en iyi şekilde sunulmaya çalışıldığının altını çizdi.Rektör Demir: “Üniversitemiz Her Geçen Gün Büyüyor”
Üniversitemizin yeni açılan bölümler, lisansüstü disiplinler ve fakülteler ile her geçen gün daha da büyüdüğünü belirten Rektör Demir, üniversitemizde öğrencilerin akademik ve idari ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli teknolojik ve akademik alt yapının var olduğunu anlattı. Üniversitemiz ve öğrencilerimizin gelişimi için bir yol açmaya çalıştıklarını ifade eden Rektör Demir, öğrencilerin açılan bu yolda kendilerine bir yol haritası belirleyerek aşama aşama ilerledikleri takdirde başarıya ulaşabileceklerini kaydetti.
Öğrencilerin sadece üniversite içinde değil diğer kurumlar aracılığıyla da gelişmesi gerektiğini vurgulayan Rektör Demir, TÜBİTAK gibi genç projeleri destekleyen kurumların öğrencilere sunduğu fırsatlardan söz etti. Üniversitemizde düzenlenen konferans, söyleşi ve çeşitli kültürel faaliyetlere öğrenci katılımını çok önemsediklerini dile getiren Rektör Demir, bu etkinliklerde edinilen bilgilerin öğrencilerin fikir dünyasına büyük faydalar sağlayacağını söyledi.Rektör Demir: “Öğrencileri Her Alanda Destekleyeceğiz”
Batman Belediyesi ve üniversitemiz arasında imzalanan protokol ile öğrencilerin ücretsiz yemek yeme imkânlarını ilerleyen dönemlerde de devam ettirmeyi planladıklarını dile getiren Rektör Demir, çeşitli kurumlarla öğrencilerin faydasına olacak projeler için çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Batman Belediyesiyle üniversitemiz öğrencilerinin kullanımı için Batı Raman Yerleşkesinde bir peyzaj alanı oluşturacaklarının da altını çizen Rektör Demir, sportif faaliyetlerle de öğrencileri destekleyeceklerini sözlerine ekledi.
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, öğrencilerden gelen soru ve önerileri çözüm odaklı olarak ele aldı. Öğrencilerin sorunlarının en kısa sürede çözülmesi için çalışmalar başlatacaklarını belirten Rektör Demir, öğrencilerin fikirlerini çok önemsediklerini ve bu sebeple sundukları her öneriye cevap vereceklerini sözlerine ekledi. Rektör-Öğrenci Buluşmalarının ilk gün toplantısı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.