16
Kasım
2021
Üniversitemizde Rekreasyon Alanı Oluşturuluyor

Üniversitemiz Batı Raman Yerleşkesine, Batman Üniversitesi ve Batman Belediyesi iş birliği ile öğrencilerin kullanımı için bir rekreasyon alanı oluşturuluyor. 15 Kasım 2021 tarihinde Batman Valisi Hulusi Şahin ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir üniversitemizde yapılacak olan rekreasyon alanı için bir iş birliği protokolüne imza attı. Vali Şahin ve Rektör Demir, Batman Belediyesi tarafından yapılacak ve üniversitemiz öğrencilerine hediye edilecek olan park alanında inceleme yaparak istişarelerde bulundular. Üniversitemizde öğrencilerin sportif faaliyetlerini sürdürebileceği bir park alanı inşa etmeyi planladıklarını belirten Vali Hulusi Şahin, öğrencilerin bu alanda hem spor yapabileceklerini hem de doğa aktivitelerini gerçekleştirebileceklerini kaydetti. Üniversitede bulunan öğrencileri sosyal, kültürel ve fiziki açıdan geliştirmeyi amaç edinen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e teşekkür eden Vali Hulusi Şahin, Batman Valiliği olarak üniversitemize yapılacak olan çalışmalarda destek vermeye devam edeceklerini kaydetti. Yapılacak olan park alanında yürüyüş yolu, koşu yolu, bisiklet yolu ve spor alanı bulunacağını belirten Vali Şahin, öğrencilerin sosyalleşirken aynı zamanda spor aktiviteleri yapabilecekleri bu alanın yapımı için çalışmalara ivedilikle başlanacağını söyledi.Vali Şahin: “Hedefimiz Üniversitenin Bulunduğu Alanı Şehrimizin Yeni Gelişen Modern Yüzü Haline Getirmek”
Batı Raman Yerleşkesinin bulunduğu alanı geliştirmeyi hedefleyen Batman Valisi Hulusi Şahin, bu bağlamda üniversitemiz güzergâhındaki yolları düzenleme çalışmaları yaptıklarını ve üniversitenin bulunduğu alanı şehrin modern yüzü haline getirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Üniversite-şehir iş birliğiyle hareket edileceğini ifade eden Vali Şahin, hem kendi projeleri hem de üniversitenin projeleri doğrultusunda çalışmalar yapılacağının altını çizdi.Rektör Demir: “Öğrencilerimizin Sağlığını Önemsiyoruz”
Üniversitemizde yapılacak olan park alanında öğrencilerin hem sosyalleşebileceğini hem de yürüyüş ve koşu gibi etkinliklerle sağlıklı yaşam yolunda önemli faaliyetler yürütebileceklerini belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, yaptıkları bu iş birliğinden dolayı Batman Valisi Hulusi Şahin’e teşekkür etti.Üniversitemizin gelişimini sağlayarak öğrencilerine dinlenme alanı oluşturmak, sosyal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirirken kampüs kültürünü oluşturmayı amaçladıklarını belirten Rektör Demir, pandemi nedeniyle uzak kalınan üniversite hayatına yeniden kavuşmak için çalışmaların hızla devam edeceğini sözlerine ekledi.