14
Ekim
2022
Üniversitemizde Necat Nasıroğlu Proje Yarışması’23 İçin Hazırlıklar Başladı

Enerji alanında ihtisaslaşan üniversitemizde Necat Nasıroğlu Proje Yarışmaları’23 için hazırlıklar başladı. Geçtiğimiz yıl “Dijital Teknolojiler” temasıyla düzenlenen yarışmanın bu yıl ki teması “Enerjide Dijital Teknolojiler” olarak belirlendi. 17 Şubat 2023 tarihinde sonuçların açıklanacağı yarışma için başvurular 15 Ocak 2023 tarihinde sona erecek.Rektör Demir: “İstihdamın Artırılması İçin Girişimcilik Fikirlerini Destekliyoruz”
Enerjide Dijital Teknolojiler alanında fikir ve ürün başvurularının değerlendirileceği yarışmada başarı gösteren başvurular ödüllendirilecek. Yarışma ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, geçtiğimiz yıl Dijital Teknolojiler alanında önemli çalışmaların ödüllendirildiğini dile getirerek bu yarışmaya ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını kaydetti. Dijital teknolojilerin geleceğimizi şekillendirme noktasında hayatımızın birçok alanına önemli yenilikler getirdiğine dikkat çeken Rektör Demir, geleceği şekillendirecek ve insanların hayatına yön verecek fikirlerin bu yarışma sayesinde hayata geçirilebileceğini belirtti. Enerji alanında ihtisaslaşan bir üniversite olarak Enerjideki Dijital Teknolojileri çok önemsediklerini anlatan Rektör Demir sözlerine şu şekilde devam etti: “Bizim amacımız bölgesel kalkınmaya destek sunmak ve Batman Üniversitesini enerji alanında marka yapmak. Bu nedenle tüm paydaşlarımızla önemli projeler yürütüyoruz. Bu yarışmalar ise yine bizim hedeflerimizi destekleyecek ve alanında öncü projeler bu yarışma sayesinde hayata geçirilecek. İstihdamın artırılması, bölgesel kalkınmanın sağlanması için girişimcilik fikirlerini destekliyoruz.”Rektör Demir: “Üreten ve Çalışan Gençlerin Hayatlarına Dokunmayı Önemsiyoruz”
Bu yıl ürün ve fikir başvurusu olmak üzere iki alanda ödüllerin verileceği yarışmada ürün alanında dereceye giren başvuru sahiplerine 30 bin, 15 bin ve 10 bin Türk Lirası ödül verileceğini ifade eden Rektör Demir, fikir alanında dereceye girenlere ise 20 bin, 12 bin 500 ve 7 bin 500 Türk Lirası ödül verileceğini kaydetti. Girişimcilik ve müteşebbis yaratma anlamında bu yarışmayı çok önemsediklerini belirten Rektör Demir sözlerine şu şekilde devam etti: “Göreve geldiğimiz günden bu yana önemli projeleri hayata geçirdik. Amacımız gençleri geleceğe hem nitelikli olarak hazırlamak hem de onların fikirlerini hayata geçirmeye destek sunmak. Yaptığımız akademik ve bilimsel çalışmalar ile öğrencilerimizin geleceğine yön vermek için yeni projeler üzerinde durmadan çalışıyoruz. Üniversitemizde nitelikli eğitimle nitelikli istihdama destek sunmak niyetindeyiz ve bu nedenle çalışmalarımızı da bu amaca göre inşa ediyoruz. Çünkü biz üreten ve çalışan gençlerin yanında olmayı, onların hayatlarına dokunmayı önemsiyoruz. ”

Projeye Fikir alanında başvuruda bulunmak için tıklayınız.
Projeye Ürün alanında başvuruda bulunmak için tıklayınız.