30
Aralık
2021
Üniversitemizde Lisansüstü Öğrenci Alımı Devam Ediyor

Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, yüksek lisans ve doktora öğrenimi görmek isteyen öğrenciler için 25 anabilim dalında 770 kontenjan ile öğrenci alımı için başvuruları kabul etmeye devam ediyor.  Tezli ve Tezsiz Yüksek Lisans ile Doktora programları için açılan kontenjanlara başvurular, üniversitemiz web sitesi üzerinden online olarak yapılacak olup birinci öğretim tezli yüksek lisans başvuruları 4 Ocak 2021 tarihine kadar sürerken II. Öğretim tezli ve tezsiz yüksek lisans başvuruları 12 Ocak 2022 tarihinde sona erecek.
“Şimdi akademik hayata katılma zamanı” temasıyla pek çok alanda Yüksek Lisans ve Doktora programlarına öğrenci alınacak olan üniversitemizde, Tezsiz Yüksek lisans programları için ALES şartı aranmazken Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programlarında ALES puanı ile alım yapılacak.
 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir yaptığı açıklamada öğrencilerini geleceğe hazırlayan bir üniversite olarak lisansüstü eğitim imkânlarıyla geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Öğrencilerin sadece lisans eğitimiyle yetinmemelerini aynı zamanda lisansüstü eğitimler ile akademik alanda gelişimlerini çok önemsediklerini belirten Rektör Demir, alanında uzman bireyler yetiştirilmesi için lisansüstü programların çok önemli olduğuna dikkat çekti. Lisansüstü eğitimin akademik etkilerinin yanı sıra ilimize sosyal, teknolojik ve sanayi alanlarında önemli katkılar sunacağını ifade eden Rektör Demir, enerji alanında ihtisaslaşan bir üniversite olarak bu alanda çeşitli lisansüstü programlar açarak paydaşlar ile beraber Batman’ın gelişimine destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.