01
Şubat
2023
Üniversitemizde Genç Anne Babaların Dijital Ebeveynlik Farkındalığını Geliştirilme Projesi Düzenlenen Çalıştayla Başladı

Erasmus+ Gençlik Programı 2022/R1 Ana Eylem 1 - Bireylerin Öğrenme Hareketliliği KA154-Gençlik Katılımı Proje Başvuruları kapsamında destek almaya hak kazanan “Genç Anne-Babaların Dijital Ebeveynlik Farkındalığını Geliştirme Projesi”nin 1. Ana Faaliyeti üniversitemizde gerçekleştirilmeye başladı. 31 Ocak - 3 Şubat 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan projenin açılış programında Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, Proje Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Manap ve proje katılımcıları yer aldı.


Sezgin: “Teknolojiyi Takip Etmeyenler Hep Geride Kaldılar, Soyutlandılar, Yok Oldular”
Uzman eğitimciler eşliğinde workshop, atölye çalışmaları ve seminerlerle devam edecek olan programın açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin yaptı. Risk analizlerinin ne ölçüde ortaya konulduğunun büyük önem arz ettiğinin altını çizen Rektör Yrd. Sezgin, bu projenin geniş kitlelere dokunacağını, bu projenin gerçekleşmesi için üniversite olarak her türlü gayreti göstermeye hazır olduklarını belirtti. Dijital farkındalığın günümüzün vazgeçilmez bir unsuru olduğuna dikkat çeken Sezgin, “Anne-Baba olarak saatlerce telefon, TV ve internet ile ilgileniyoruz ancak çocuğumuzu uyararak onu uzak tutmaya çalışıyoruz. Bu gereğinden fazla uzak tutma oluyor” dedi. Rektör Yrd. Sezgin, teknolojiyi takip etmeyenlerin hep geride kaldığını, soyutlandığını, yok olduklarını dile getirirken, dijitalliği kullanırken bilinçli, amacına ve hedefine uygun kullanılması gerektiğini, bu bilincin önce anne-babanın kendisinde daha sonra çocuklarında oluşturulmasının önemli olduğunu kaydetti. Bu projenin içerdiği kapsam bakımından çok faydalı olacağını belirten Sezgin, projeye emek veren herkese teşekkür etti.
 
Batman ve çevre illerden gelen katılımcılara “Youthpass Sertifikası”nın verileceği program 3 Şubat 2023’te son bulacak.