01
Nisan
2022
Üniversitemizde En Çok Kitap Okuyanlar Ödüllendirildi

58. Kütüphaneler Haftası kapsamında üniversitemiz kütüphanesinden en çok kitap okuyanlar ödüllendirildi. 31 Mart 2022 tarihinde en çok kitap okuyanlara hediye takdim eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, kütüphane kullanımının önemine dikkat çekerek kitap okuma alışkanlığının kazanılması gerektiğini söyledi.
 


Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Ebru Yıldırım, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı personeli Yahya Aydın ve Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü 4. sınıf öğrencisi Recep Durmaz’a Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rohat Cebe ile birlikte hediye takdim eden Rektör Demir, bilgiye ulaşmanın önemli olduğunu belirterek en çok kitap okuyan akademik ve idari personel ile öğrencimize teşekkür etti. Yaşadığımız bilgi çağında kitap okumanın kişisel gelişim için de çok önemli olduğuna değinen Rektör Demir, kütüphane kullanımını daha etkin hale getirmek istediklerini kaydetti.


 
Prof. Dr. İdris Demir daha sonra üniversitemiz kütüphanesine kitap bağışında bulunan Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Zehra Öztürk’ü ziyaret ederek kendisine teşekkür belgesi takdim etti. Öğrencilerin gelişimi için kaynakların artmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Rektör Demir, kütüphanelerin dijital bilgi çağında da eğitim-öğretim faaliyetlerine önemli destekler sağladığını sözlerine ekledi.