30
Kasım
2022
Üniversitemizde Düzenlenen Futbol Turnuvası Başarıyla Tamamlandı

Üniversitemiz birimlerinde çalışan personeller arasındaki iletişimin artması amacıyla düzenlenen Birimler Arası Futbol Turnuvası, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu takımının şampiyonluğuyla tamamlandı. 29 Kasım 2022 tarihinde Merkez Kampüs Halı Sahasında Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu takımları arasında oynanan ve çekişmeli bir mücadeleye sahne olan final karşılaşmasını, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rohat Cebe, akademik ve idari personel ile öğrenciler izledi.
Dereceye Giren Takımlara Kupa ve Madalya Takdim Edildi
Final karşılaşmasının ardından düzenlenen kupa töreninde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rohat Cebe tarafından, turnuva sonunda şampiyon olan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu takımına şampiyonluk kupası ve madalya, turnuvayı 2. sırada tamamlayan Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve 3. sırada tamamlayan İdari ve Mali İşler takımlarına kupa ve madalya, turnuvanın en centilmen takımı seçilen Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu takımına da kupa takdiminde bulunuldu. Kupa töreninde konuşan Prof. Dr. Cebe, turnuvaya katılan 13 takımın oyuncularının bütün müsabakalarda centilmence mücadele ettiklerini belirterek dereceye giren takımların oyuncularını tebrik etti.
Rektör Demir: “Fair-Play Çerçevesinde Tamamlanan Turnuvanın Düzenlenme Amacı Yerine Geldi”
Turnuvanın tamamlanmasının ardından açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, rekabet duygusu yüksek ve çekişmeli geçen müsabakaların, fair-play çerçevesinde tamamlanmasının turnuvanın düzenlenme amacının yerine geldiğinin göstergesi olduğuna dikkati çekti.  Bu tür sosyal etkinliklerin personel arasındaki iletişimin yanı sıra onların çalışma motivasyonlarını da artırdığını söyleyen Rektör Demir, daha kapsamlı ve nitelikli organizasyonların artarak devam edeceğini vurgulayarak turnuva sonunda dereceye giren takımların oyuncularını tebrik etti.