26
Temmuz
2022
Üniversitemizde Bölüm ve Program Sayıları Artmaya Devam Ediyor

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in göreve gelmesinin ardından birçok konuda yaşanan olumlu gelişmenin yanı sıra program sayılarında da artış sağlandı. 2021 yılı verilerine göre üniversitemiz bünyesinde 25 lisans ve 46 önlisans programı mevcutken 2022 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna göre ise üniversitemiz bünyesinde 29 lisans ve 50 ön lisans programı yer alıyor. Programlardaki bu artışın, 2022 Yükseköğretim Kurumlarına Geçiş Sınavı Yerleştirme Sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte üniversitemizin öğrenci sayısında da artış sağlaması bekleniyor.Rektör Demir: “Üniversitemizde Yaşanan Her Gelişmenin Toplumsal Faydaya Dönüşmesini Önemsiyoruz”
Üniversitemizin bütün birimlerindeki gelişmeleri yakından takip eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, program ve öğrenci sayılarının sadece nicelik olarak değil nitelik olarak da artması için gerekli altyapıyı oluşturduklarını belirtti. Batman Üniversitesinin bölgenin ve ülkenin teknik ve akademik ihtiyaçlarını karşılayabilecek her programı bünyesine katmak için gerekli çalışmaları yürütmeye devam ettiğini dile getiren Rektör Demir, üniversitemizde yaşanan her gelişmenin toplumsal faydaya dönüşmesini önemsediklerini ifade etti.Rektör Demir: “Batman Öğrenciler İçin Kültürel, Sosyal ve Ekonomik Açıdan Yaşanabilir Bir Şehir”
Aday öğrencilerin, 2022 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda Batman Üniversitesinin programlarını titizlikle incelemeleri ve tercih etmeleri tavsiyesinde bulunan Rektör Demir, Batman’ın öğrenciler için kültürel, sosyal ve ekonomik açıdan da yaşanabilir bir şehir olduğunu kaydetti.