20
Temmuz
2022
Üniversitemiz Yeni Bölümlerle Güçleniyor

Üniversitemiz 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna göre Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bünyesinde Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği (İngilizce) Bölümü, Turizm Fakültesi bünyesinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, Güzel Sanatlar Fakültesi bünyesinde Seramik Bölümü ile Beşiri Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu bünyesinde Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi ve Makine Programları, Sason Meslek Yüksekokulu bünyesinde Çocuk Gelişimi Programı, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesinde Laborant ve Veteriner Sağlık Programına ilk defa öğrenci alacak.

İlk defa öğrenci alacak bölümlerle ilgili açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, kapasitesini ve niteliğini her geçen gün artıran Batman Üniversitesinin yeni açılan bölümlerle Batman’a, bölgeye ve ülkemize daha fazla hizmet etme olanağını da yakalayacağını ifade etti. Bölgenin ihtiyaçlarını karşılayan her bölümü ve programı üniversite bünyesine katmak için gerekli altyapı çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirten Rektör Demir, Batman Üniversitesinin birçok alanda öncü olmasını amaçladıklarını vurguladı.

Batman Üniversitesinin öğrenci odaklı bir üniversite olduğunun ve aday öğrencilerin üniversitemizin herhangi bir bölümünü gönül rahatlığıyla tercih edebileceklerinin altını çizen Rektör Demir, tüm aday öğrencilerin gönüllerinin istedikleri bölümlere yerleşebilmeleri temennisinde bulunarak sözlerini tamamladı.