24
Temmuz
2023
Üniversitemiz Yeni Akademik Yılda Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencilerini Bekliyor

Toplumun gelişmesine katkı sunan, akademik ve klinik tecrübeye sahip kadrosuyla kurulan Diş Hekimliği Fakültemiz yeni dönemde öğrencilerini bekliyor.

Evrensel değerlere sahip Diş Hekimleri yetiştirmeyi hedefleyen Üniversitemizde, 30 öğrenci kontenjanıyla Diş Hekimliği Fakültemizin tüm hazırlıkları tamamlandı. Fakülte sayılarının her geçen gün arttığı ve bölgesinde eğitime yaptığı katkılarla geleceğin Diş Hekimlerinin yetiştirileceği Üniversitemizde, güçlü sağlık kadrosuyla topluma üst düzey sağlık hizmetleri sunmak hedefleniyor.

Rektör Demir: “Son Teknolojik Cihazlar Ve Deneyimli Akademik Kadrosuyla Yeni Nesil Diş Hekimleri Yetiştireceğiz”
Diş Hekimliği Fakültesi’nin üniversitemiz dış paydaşları ile bölgesine uygun çalışma hizmet anlayışını benimseyeceğini dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, “Bilimin üstünlüğüne inanan, pozitif özgür düşünceye sahip çıkan ve öğrenci odaklı fakültemizden başarılı diş hekimleri mezun olacak. Bölgelerini ve üniversitelerini en iyi şekilde temsil edecek hekimler sayesinde Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi toplumsal kalkınmaya destek olan ve hasta memnuniyetine önem veren bir kurum olacak” ifadelerini kullandı.