26
Ağustos
2022
Üniversitemiz Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü ile Bilgilendirmeler Yapılıyor

Batman’ı enerji merkezi haline getirme yolunda önemli çalışmaların hayata geçirildiği Üniversitemizde, yeniden öğrenci alımına başlayan ve Türkiye’de sadece beş üniversitede bulunan Üniversitemiz Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü hakkında Türkçe ve İngilizce bilgi broşürü hazırlandı. Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünden mezun olacak öğrencilerin çalışma alanlarıyla ilgili detaylı bilgilerin paylaşıldığı broşür, yeniden öğrenci almaya başlayan bölümün ulusal ve uluslararası alanlarda tanınırlığının artmasını ve yüksek puan alan öğrenciler tarafından tercih edilmesini amaçlıyor.

Rektör Demir: “Bölümü, Petrol ve Enerji Şehri Batman İçin Elzem Olduğunun Bilinciyle Tekrar Aktif Hale Getirdik”
Rektörlük görevine başladığı günden itibaren enerji alanındaki çalışmalara hız veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, daha önce öğrenci alınan ancak 2020 yılında öğrenci alımı durdurulan Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünü, petrol ve enerji şehri Batman için elzem olduğunun bilinciyle tekrar aktif hale getirdiklerini belirtti. Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümünü, enerji alanında pilot üniversite seçilen Batman Üniversitesinde okuyacak öğrencilerin hem teorik hem de pratik bilgilere erişme imkânını yakalama şansına sahip olacaklarını vurgulayan Rektör Demir, bu durumun öğrencilerin mesleki becerilerini artıracağını ifade etti.

Rektör Demir: “Bölüm Öğrencileri, Dünyanın Her Yerinde Çalışabilecekleri Bir Donanım ve Özgüvenle Mezun Olacaklar”
Alanında uzman 10 öğretim elemanı tarafından 20 kişilik sınıflarda İngilizce eğitim verileceğini belirten Rektör Demir, bölüm öğrencilerinin dünyanın her yerinde çalışabilecekleri bir donanım ve özgüvenle mezun olacaklarının altını çizdi. Enerji alanında iyi bir kariyer yapma hedefinde olan öğrencilerin önümüzdeki yıllarda Batman Üniversitesi Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünü tercih etmeleri tavsiyesinde bulunan Rektör Demir, 2022-2023 yılında bölümü tercih eden öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.