08
Aralık
2022
Üniversitemiz Personeline Yönelik Farklı Konulardaki Eğitimler Devam Ediyor

Personelinin kanunlar, mevzuatlar ve yönetmelikler hakkında bilgilenmelerinin önemsendiği üniversitemizde, Hukuk Müşaviri Avukat Cemal Konakçi tarafından üniversitemizin akademik personeline “Disiplin Soruşturmaları ve Soruşturmalarda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar” konulu eğitim verildi. 8 Aralık 2022 tarihinde Batı Raman Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitime, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, üniversitemiz yöneticileri ile akademik ve idari personel katıldı.Avukat Konakçi: “Merak Edilen Konular, Hukuk Müşavirliğine Danışılarak Öğrenilebilir”
2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununa Göre Disiplin Suç ve Cezaları İle Buna İlişkin İş ve İşlemler’i kapsayan eğitimi veren Avukat Cemal Konakçi, disiplin soruşturmalarında hem soruşturma yapacak hem de soruşturmaya tabi olacak öğretim elemanlarının dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Üniversitemizde görev yapan personellerin hayati bir konu olan soruşturmalar hususunda doğru bilgilere sahip olmalarının çok önemli olduğunu dile getiren Avukat Konakçi, üniversitemiz personeli tarafından merak edilen konuların, hukuk müşavirliğine danışılarak öğrenilebileceğini vurguladı.Rektör Demir: “En Önemli Konuların Başında, İlgili Kanunların Doğru Bilinmesi ve Uygulanması Geliyor”
Sunumun ardından konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, üniversitemizde kurum kültürünün oluşması ve kurumsallığın standartların üstüne çıkması için en önemli konuların başında, ilgili kanunların doğru bilinmesinin ve uygulanmasının geldiği söyledi. Üniversitemizin akademik ve idari personelini geliştiren ve bilgilenmelerini sağlayan eğitimleri çok önemli gördüklerini belirten Rektör Demir, bu doğrultuda birçok farklı konuda eğitimler düzenlediklerini ve düzenlemeye devam edeceklerini kaydetti. Rektör Demir, üniversitemiz personeline konuya ilişkin eğitimi veren Üniversitemiz Hukuk Müşaviri Avukat Cemal Konakçi’ye teşekkür ederek sözlerini tamamladı. 
Eğitimin tamamlanmasının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rohat Cebe tarafından Hukuk Müşaviri Avukat Cemal Konakçi’ye teşekkür belgesi takdim edildi.