14
Ağustos
2023
Üniversitemiz Öğrencisi Hayrettin Yıldız Avrupa Atletizm Şampiyonasında Gümüş Madalya Kazandı

İsrail de düzenlenen Avrupa U-20 Gençler Avrupa Atletizm Şampiyonasında ülkemizi temsil eden Üniversitemiz Beden Eğitimi öğrencisi Hayrettin Yıldız Avrupa On Bin metre sportif yürüyüş branşında 2. olarak gümüş madalya kazandı. 

Türkiye Atletizm Federasyonunun yaptığı açıklamaya göre, Kudüs'te düzenlenen şampiyonanın dördüncü gün sabah seansında piste çıkan Hayrettin Yıldız, 25 sporcunun yer aldığı 10 bin metre yürüyüş finalinde yarıştı.

Rektör Demir: “Amacımız, Üniversitemizden ve Şehrimizden Milli Sporcular Yetiştirmekti,  Bu Günde Bu Amacımıza Ulaşmanın Haklı Gururunu Yaşamaktayız”
İsrail'de düzenlenen 20 Yaş Altı Avrupa Atletizm Şampiyonası hakkında konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, “Avrupa Atletizm Şampiyonasında mücadele eden Üniversitemiz Beden Eğitimi bölümü Antrenörlük Eğitimi 2.sınıf öğrencisi Hayrettin Yıldız, erkekler 10 bin metre yürüyüş kategorisinde gümüş madalya kazandı, kendisini canı gönülden tebrik ediyorum” dedi. Batman Üniversitesinin sportif faaliyetlere büyük önem verdiğini belirten Rektör Demir, Üniversite olarak sportif faaliyetlere olan imkânları artırmaya, öğrencilerimizin ders dışı etkinliklere katılmalarını sağlayarak onların özgüvenli ve sosyal bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Amacımız, üniversitemizden ve şehrimizden milli sporcular yetiştirmekti bu günde bu amacımıza ulaşmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bu vesileyle yarışmada Avrupa ikincisi olan öğrencimiz Hayrettin Yıldızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.