22
Aralık
2022
Üniversitemiz Öğrencileri Sosyal Sorumluluk Faaliyetlerinde Aktif Görev Alıyor

Toplumun hassasiyetlerinin ön planda tutulduğu ve bu doğrultuda önemli çalışmaların yürütüldüğü üniversitemizde, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin Antrenörlük Eğitimi Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Nuri Muhammet Çelik öncülüğünde “Topluma Hizmet Uygulamaları” kapsamında gerçekleştirdikleri faaliyetlerin video gösterimi yapıldı. 21 Aralık 2022 tarihinde Merkez Kampüs Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, üniversitemiz yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Çelik: “Batman Üniversitesi Öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projelerine İmza Atmaya Devam Edecek”
“Topluma Hizmet Uygulamaları” kapsamında farklı sosyal etkinliklerin yanı sıra engellilerle ilgili yapılan faaliyetlerin video gösteriminin ve müzik dinletisinin yapıldığı etkinliğe, üniversitemiz öğrencileri tarafından yoğun ilgi gösterildi. Etkinliğin açış konuşmasını yapan Dr. Öğr. Üyesi Nuri Muhammet Çelik, Batman Üniversitesi öğrencileriyle birlikte hayatın içinde olmaya ve sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam edeceklerini dile getirerek öğrencilerin potansiyellerini ortaya çıkarmak için gayret göstereceklerini belirtti.

Emniyet Müdürü Kıraç: “Organizasyona Destekleri İçin Rektör Prof. Dr. İdris Demir’e Teşekkür Ederim”
Etkinlikte bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, gençlerle buluşmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek engelli gruplarla gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerinde yer almanın önemli olduğunu vurguladı. Toplumun her kesimine ulaşmanın toplumda huzur ve güveni artıracağını söyleyen Kıraç, organizasyona destekleri için Rektörümüz Prof. Dr. İdris Demir’e teşekkür etti.

Rektör Demir: “Batman Üniversitesi Öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk Bilinçleri Oldukça Yüksek”
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir etkinlikte yaptığı konuşmada, üniversitemizde birçok alanda gerçekleştirilen etkinliklere öğrencilerin geniş katılım sağladıklarını belirtti. Batman Üniversitesi öğrencilerinin sosyal sorumluluk bilinçlerinin yüksek olduğunu kaydeden Rektör Demir, üniversitemiz öğrencileriyle bir araya gelmekten keyif aldığını söyledi. Topluma Hizmet Uygulamaları kapsamında hayata geçirilen sosyal sorumluluk projeleriyle insanların gönlüne girildiğini söyleyen Rektör Demir, bu tür projelerle muhatap olunan insanlardan bir “Allah razı olsun” söyleminin duyulmasının çok önemli olduğunun altını çizdi.
Etkinlik, Topluma Hizmet Uygulamaları kapsamında görev alan öğrenciler ile katılımcıların hatıra fotoğrafı çekilmelerinin ardından sona erdi.