30
Ocak
2023
Üniversitemiz Kalite Yönetim Sistemi Belgesini Almaya Hak Kazandı

Akademik ve kurumsal yapılanmada kaliteyi ön plana alan üniversitemiz, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından 17-18 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen dış tetkik sürecini başarıyla tamamlayarak “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”ni almaya hak kazandı. 27 Ocak 2023 tarihinde TSE Diyarbakır Bölge Müdürlüğünde düzenlenen sertifika törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ve TSE Diyarbakır İl Müdürü Mehmet Genç katıldı.Rektör Demir: “Bu Belge, Yaptığımız Tüm İşlerin Şeffaf, Hesap Verilebilir ve Kalite Standartlarına Uygun Nitelikte Olduğunun Belgesidir”
Sertifika töreninde konuşan Rektör Demir, “Kaliteyi kurumsal kültür haline getiren üniversitemiz uzun bir süreç sonrasında Kalite Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazandı. Bu başarı, üniversitemizin akademik ve idari olmak üzere tüm personeline aittir. Bu iyileştirme sürecinin ardından hedeflerimize ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Eksiklerimizi gördük, bundan sonra ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Batman Üniversitesi olarak her geçen gün daha iyiye ve mükemmele ulaşmak için çalışıyoruz. Üniversitemizin geleceğine dönük olan bu çalışmaya inandık ve bu doğrultuda hedefler geliştirdik. Çalışmalarımızı güne göre değil, geleceğe yönelik hazırladık ve kaliteli olanın değerli olacağı inancıyla hareket ettik.  Bu belge, yaptığımız tüm işlerin şeffaf, hesap verilebilir ve kalite standartlarına uygun nitelikte olduğunun belgesidir. Kalite standartlarımızı daha da yükseltmek ve belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için gereken çalışmaları yürütmeye devam edeceğiz.” dedi.

TSE Diyarbakır İl Müdürü Mehmet Genç ise bu süreçte Batman Üniversitesinin heyecanını gördüklerini ifade ederek, “Tetkik sürecinde güzel uygulamalar ve güzel kurgulanan çalışmalar gördük. Ben inanıyorum ki Batman Üniversitesi her geçen gün daha iyi noktalara gelecek. Bu süreçte özveriyle çalışan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Konuşmaların ardından TSE Diyarbakır İl Müdürü Mehmet Genç, “TS EN ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”ni Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e takdim etti.