22
Şubat
2023
Üniversitemiz ile Siirt Üniversitesi Arasında Farklı Alanlarda İş Birliği

Bölgedeki üniversitelerle iş birliklerini geliştirmeye ve daha fazla ortak proje yürütmeye yönelik çalışmalara önem veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak’ı ziyaret etti. Rektör Şındak’ın makamında gerçekleştirilen ziyarette, iki üniversite arasında iş birliklerinin geliştirilmesi ve daha fazla ortak çalışma yapılması konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.İki Üniversite Birbirlerine Uzmanlık Desteği Sunacak
Gerçekleştirilen değerlendirmeler sonucunda; “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programı” kapsamında Enerji alanında ihtisaslaşan Üniversitemizin uzman akademisyenlerinin Güneş Enerjisi Santrali (GES) kurulumunda Siirt Üniversitesinde görevlendirilmeleri, Tarım ve Hayvancılık alanında ihtisaslaşan Siirt Üniversitesinden de alanla ilgili uzman desteği alınması konularında ortak kararlar alındı.Rektör Demir: “Daha Çok Ortak Proje ve İş Birliğinin Geliştirilmesi İçin Fikir Alışverişinde Bulunmayı Çok Önemsiyoruz”
Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek iş birliklerin ve ortak çalışmaların artırılmasının memnuniyet verici olduğunu dile getirdi. Bölge üniversitelerinin uzmanlık alanlarıyla ilgili bilimsel ve teknik tecrübelerini diğer üniversitelerle paylaşmalarının ülkemiz ve bölge halkının yararına olduğunu ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, daha çok ortak proje ve iş birliğinin geliştirilmesi için fikir alışverişinde bulunmayı çok önemsediklerini kaydetti. Alınan iş birliği kararlarının hayırlı olmasını dileyen Rektör Demir, misafirperverliğinden dolayı Rektör Şındak’a teşekkür etti.