14
Şubat
2023
Üniversitemiz Depremin Yaralarının Sarılmasına Destek Oluyor

Üniversitemiz Psikoloji ve Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim elemanları, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok şehrimizi etkileyen deprem felaketinin ardından deprem bölgesindeki ailelerin çocuklarına psikososyal destek sağlayacak. 13 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilen ve Batman Üniversitesi Psikoloji ve Çocuk Gelişimi Bölümü öğretim elemanlarının da katıldıkları toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, Adıyaman ve Malatya illerimizden gelerek Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) yerleşkesine yerleştirilen depremzede ailelerin çocuklarına yönelik çeşitli faaliyetler düzenlenecek.Etkinlikler Farklı Yaştaki Çocuklara Yönelik Olacak
Erken çocukluk dönemi (3-6 ), orta çocukluk dönemi (7-11) ve ergenlik dönemi (12-18) yaş grubu çocuklarına yönelik bireysel terapilerin ve grup terapilerinin gerçekleştirilmesi yönünde planlamaların yapıldığı toplantı kapsamda TPAO yerleşkesine yapılan ziyarette, depremzede ailelerle görüşmeler yapılarak TPAO yetkilileriyle sürecin etkin ve aktif yürütülmesi için ortak kararlar alındı.Rektör Demir: “Batman Üniversitesinin Uzman Öğretim Elemanları Desteğe Her Zaman Hazırdır”
Depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak için çalışmalara hızla başladıklarını söyleyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, toplumu olumsuz etkileyen felaketlerin ardından en çok çocuklara odaklanılması gerektiği bilinciyle böyle bir çalışmaya katkı sunmayı çok önemli gördüklerini vurguladı. Bu tür felaketlerin çocuklar üzerinde bıraktığı travmatik tahribatların iyileştirilebilmesi için profesyonel desteğe ihtiyaç duyulduğunu belirten Rektör Demir, depremin etkilerini azaltmak adına Batman Üniversitesinin uzman öğretim elemanlarının desteğe her zaman hazır olduklarını dile getirdi. Ülke olarak çok büyük bir felaket ve acıyla karşı karşıya kaldıklarına dikkat çeken Rektör Demir, ancak birbirimizin yaralarını sararak, birbirimize destek olarak acılarımızın hafifletilebileceğini ifade etti.