17
Mayıs
2022
Üniversitemiz Bahar Şenlikleri Coşkuyla Başladı

Öğrencilerinin ders dışı etkinliklere de katılmalarının önemsendiği ve bu minvalde birçok etkinliğin düzenlendiği üniversitemizde Bahar Şenlikleri, büyük bir coşkuyla başladı. 16-26 Mayıs tarihleri arasında Batı Raman Yerleşkesinde devam edecek şenliklerin açılışına, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in yanı sıra rektör yardımcıları, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Yoğun bir katılımın olduğu Üniversitemiz Bahar Şenlikleri’nin açılış konuşmasını yapan Rektör Demir, öğrencilerin sadece ders odaklı bir öğretim yöntemiyle değil aynı zamanda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle de donanımlarının sağlanması gerektiğini ifade etti. Üniversitemizde düzenlenen her etkinliğin, öğrencilerimizi de dâhil etme niyetiyle tasarlandığını belirten Rektör Demir, bahar şenliklerinin amacının da yıl boyunca devam eden ders ve sınav yoğunluğundan bunalan öğrencilerimize biraz nefes aldırmak ve sosyalleşmelerini sağlamak olduğunu dile getirdi.Öğrencilerin şenlikler boyunca doyasıya eğlenmeleri ama şenliklerin ardından yapılacak final sınavlarına da çok iyi hazırlanmaları gerektiğini vurgulayan Rektör Demir, önümüzdeki yıllarda yapılacak şenliklerde daha büyük organizasyonların yapılacağı müjdesini vererek konuşmasını tamamladı.
Açılış konuşmasının ardından yöresel oyunların oynandığı şenliklerin ilk gününde, Rektör Demir ve beraberindekiler şenlik alanında sergilenen kişisel resim sergilerini gezerek resimler hakkında bilgiler aldı. Resim sergisinin ardından Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen ve ülkemizin farklı yörelerine ait yemeklerin ve tatlıların sunumlarının yapıldığı Gastronomi Etkinliğinin açılışını yaparak stantları ziyaret eden Rektör Demir, şenliklere katılanlara ikram edilen yemeklerin ve tatlıların yöreleri ve yapılışları ile ilgili de bilgiler aldı.Şenlik alanında oynanan interaktif oyunlara ve farklı yörelere ait halk oyunlarına yoğun ilgi gösteren öğrenciler, konserlerde söylenen şarkılara eşlik etti. Öğrencilerin doyasıya eğlendikleri ve güzel görüntülere sahne olan şenliğin ilk günü, havai fişek gösterisiyle son buldu.