03
Ekim
2022
Üniversitemiz Akademik Birimleri Ziyaret Edildi

Üniversitemizin tüm birimlerinin yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmeleri, kurum içi iletişimin artırılması ve birimlerin uyum içinde çalışmalarını sağlamak amacıyla üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in talimatlarıyla akademik birimlere ziyaretler gerçekleştirildi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin Sezgin, Genel Sekreter Ali Yılmaz ve üniversitemiz yöneticileri tarafından gerçekleştirilen ziyaretlerde, birimlerin talepleri değerlendirilerek mevcut sorunların çözümü ve gelecekte yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.Rektör Demir: “Sorunların Yerinde Tespit Edilmesi ve Çözümü Noktasında Daha Hızlı Adımlar Atacağız”
Akademik birimlere gerçekleştirilen ziyaretlerin amaç ve hedefleri hakkında konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, tüm akademik birimlerimizin 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrencilerimize nitelikli bir eğitim sunmaları için gerekli çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Öğrencilerin daha iyi bir eğitim alabilmeleri için üniversitemizin tüm birimleriyle sık sık bir araya geldiklerini ve istişareler yaptıklarını söyleyen Rektör Demir, bu buluşmaları sistematik hale getirerek sorunların yerinde tespit edilmesi ve çözümü noktasında daha hızlı adımlar atacaklarını kaydetti.Rektör Demir: "Öğrenci Odaklı Çalışmalara Öncelik Veriyoruz”
Öğrenci odaklı çalışmalara öncelik verdiklerini söyleyen Rektör Demir, fiziki ve akademik imkânların yanı sıra öğrencilerin sanatsal, kültürel, sosyal ve sportif yönlerinin de güçlü olmasına önem verdiklerini, birimlerin de öğrencilere bu minvalde olanaklar sağladıklarını dile getirdi. Batman Üniversitesinin her alanda daha iyi yerlere gelmesi için çalışmalara aralıksız devam edileceğini vurgulayan Rektör Demir, yeni eğitim-öğretim yılında tüm akademik ve idari personel ile öğrencilerimize başarı dileklerinde bulundu.