26
Temmuz
2022
Şehirle Bütünleşik Bir Anlayışıyla Üniversitemizde Protokoller Artmaya Devam Ediyor

Batman ilindeki kurum ve kuruluşlarla ortak çalışmalar yürüten üniversitemiz, Batman Belediyesi ve Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarında iş birliği protokolü imzaladı. 26 Temmuz 2022 tarihinde Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen imza törenine, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Rohat Cebe, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk ve Belediye Başkan Yardımcısı Vekili Fevzi Bakır katıldı.


 
Protokol kapsamında gençlerin ve öğrencilerin yanı sıra akademik ve idari personelin de serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal, sportif, gönüllülük ve eğitsel çalışmalarla değerlendirmelerine yönelik karşılıklı iş birliğinin teşvik edilmesi ve geliştirilmesi amaçlanıyor. Protokol ayrıca Batman ilinde spor müsabakalarının yoğun olduğu dönemlerde Batman Üniversitesine ait spor salonunun Gençlik ve Spor İI Müdürlüğü tarafından kullanılması, Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çeşitli branşlarda çalışan antrenörlerin ihtiyaç halinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığında görevlendirmelerinin yapılmasını da kapsıyor.


 
İmzalanan protokolün ardından açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, protokolün, üç kurumun da yararına olduğunu hem sosyal, sanatsal ve kültürel hem de sportif etkinliklerin teşvik edilmesini sağlayacağını belirtti. Diğer kurum ve kuruluşların teknik ve akademik ihtiyaç duydukları her alanda Batman Üniversitesinin destek sunduğunu ve sunmaya devam edeceğini ifade eden Rektör Demir, protokolün hayırlı olmasını diledi.