22
Eylül
2022
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez Rektör Demir’i Ziyaret Etti

Bölgesinden başlayarak ülkesine fayda sunacak çalışmaları hayata geçirmeye çalışan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’i, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Dr. Çetin Ali Dönmez ziyaret etti. 21 Eylül 2022 tarihinde Merkez Kampüs Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Demir, Batman Üniversitesinin çalışmaları hakkında Bakan Yardımcısı Dönmez’e bilgi verdi.

Batman Üniversitesinin akademik ve fiziki gelişiminin yanı sıra ulusal ve uluslararası projeleri hakkında bilgi veren Rektör Demir, yakın zamanda faaliyete geçecek olan Batman Teknokent binası ile alanında öncü çalışmalar yapılabileceğini kaydetti. Üniversite-sektör buluşmaları ile öğrencilere alanlarında uzmanlık kazandırılması, hem öğrencilerin istihdamı hem de firmaların nitelikli çalışan ihtiyacını gidermek için önemli projeler yürüttüklerini anlatan Rektör Demir, aynı zamanda enerji alanda ihtisaslaşan bir üniversite olarak bölgesel kalkınmaya destek sunduklarını dile getirdi.

Bakan Yardımcısı Dönmez ise Batman Üniversitesinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini ifade ederek misafirperverlikleri için Rektör Demir’e teşekkür etti.