29
Haziran
2021
Sağlık Bilimleri Fakültesi Üniversitemize Hayırlı Olsun

Ülkemizin sağlık politikalarını geliştirerek nitelikli sağlık çalışanları yetiştirmeyi hedefleyen Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu, 28 Haziran 2021 tarihli ve 4180 sayılı Cumhurbaşkanı kararı ile Sağlık Bilimleri Fakültesi olarak dönüştürüldü.

Sağlık alanında ihtiyaç duyulan nitelikli insan gücünü ülkemize kazandırmayı amaçlayan üniversitemizde yeni kararla birlikte fakülte sayısı 9’a ulaştı. Eğitim-öğretim yelpazesini genişleten üniversitemizde modern eğitim olanakları ile geleceğin sağlıkçıları yetiştirilecek. Üniversitemizin gücünü artıracak olan Sağlık Bilimleri Fakültesi ile önemli çalışmalara imza atılması hedefleniyor.

Resmi Gazetenin aynı tarih ve sayılı kararı ile Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsünü de Lisansüstü Eğitim Enstitüsü adı altında tek bir çatıda birleştiren üniversitemizde lisansüstü eğitim fırsatları ile öğrencilere dünyanın kapıları açılıyor. Değişen ve gelişen dünyada eğitim imkânlarına her bir öğrencinin ulaşabilmesinin hedeflendiği üniversitemizde öğrencilere akademik yeterlilik sağlanması için gelişmeler yakından takip ediliyor.
Rektör Demir: “Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Fakülte Sayımız 9’a Ulaştı”
Yüksekokulumuzun Sağlık Bilimleri Fakültesine dönüştürülmesi ile ilgili olarak açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, akademik birim sayılarını artırarak üniversitemizin gelişimine katkı sağlamaktan mutlu olduklarını söyledi. Amaçlarının topluma faydalı bireyler yetiştirmek olduğunun altını çizen Rektör Demir sözlerine şu şekilde devam etti: “Planladığımız ve hedeflerimiz arasında yer alan çalışmalarımızı bir bir hayata geçiriyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Akademik birim sayılarımızın artması ile birlikte nitelikli insan gücü ile topluma fayda sağlayacağız. Bölgesinde öncü bir üniversite olma amacımızı sağlık alanında da gerçekleştirmek için çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Geleceğimizi emanet ettiğimiz gençlerin üniversitemizden donanımlı bireyler olarak hayata atılmalarını ve aldıkları eğitimin ışığında başarılı bir iş hayatı geçirmelerini istiyoruz. Tabi ki bu durum toplumsal olarak bir fayda da sağlayacaktır. Bu vesile ile yeni kurulan Sağlık Bilimleri Fakültemizin üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”