15
Aralık
2021
Rektör-Öğrenci Buluşmalarına Yoğun İlgi

Geleneksel hale getirilmesi planlanan Rektör-Öğrenci buluşmaları kapsamında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 15 Aralık 2021 tarihinde Üniversitemiz Merkez Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerin üniversitemiz hakkında görüş, öneri, istek ve şikâyetlerini öğrenmek amacıyla düzenlenen ve üç gün süren toplantıların son oturumuna Üniversitemiz Genel Sekreteri Doç. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul, akademisyenler, daire başkanları ve öğrenciler katıldı.Rektör Demir: “Her Öğrenciye Ulaşıp Daha Çok Soruna Çözüm Üretmeyi Amaçlıyoruz”
Öğrencilerle iletişime son derece önem veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, öğrencilerden gelen her türlü bilginin çok önemli olduğunu düşündüklerini ve bu sebeple görüşlerini öğrenmek ve ihtiyaçlar doğrultusunda çalışmalar yapabilmek amacıyla bu toplantıları düzenlediklerini belirtti. Toplantıları üç ayrı günde gerçekleştirme sebeplerinin daha fazla öğrenciye ulaşabilmek olduğunu ifade eden Rektör Demir, yapılan çeşitli etkinliklerle öğrencilerin akademik ve entelektüel alt yapısını geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.
Rektör Demir: “Bir Bilgi veya Bir Söz Öğrenmek Bugününüzü ve Yarınınızı Değiştirebilir”
Öğrencilerin salt bilgi birikimi değil kültür, sanat ve sportif birikimlerini de arttırmaları gerektiğini vurgulayan Rektör Demir, üniversite olarak her zaman gelişimi ve değişimi destekleyeceklerini dile getirdi. Üniversitemizde bulunan akademisyenlerin bilgi birikiminden öğrencilerin her zaman faydalanabileceğini bu sebeple farklı ülke ve şehirlerden gelen akademisyenlerin bilgilerinden faydalanmak için düzenlenen etkinliklere öğrenci katılımının yüksek olmasını beklediklerini anlatan Rektör Demir, edinilen her bilginin bugünü ve yarını olumlu yönde etkileyebileceğini kaydetti.  Rektör Demir: “Fırsatları Değerlendirmeyi Bilirsek Başarıya Ulaşırız”
Öğrencilerin eğitim hayatlarında bazı aksilikler olabileceğini ancak bunlara takılmadan önlerine çıkan fırsatları iyi değerlendirmeleri gerektiğini anlatan Rektör Demir, yurt içinde ve yurt dışında çeşitli lisans, yüksek lisans, doktora ve araştırma bursları sayesinde öğrencilerin daha donanımlı eğitimlere ulaşılabileceğini kaydetti. Üniversitemizin farklı paydaşlarıyla imzaladığı protokollerle öğrencilerin daha geniş imkânlara kavuşacağını belirten Rektör Demir, öğrencilerin akademik ve kültürel gelişimini desteklemek için üniversite olarak rehber konumda olacaklarının altını çizdi.
Rektör Demir: “Enerji Alanında İhtisaslaşmamız Öğrencilerimiz İçin Büyük Bir Avantaj”
Enerji alanında ihtisaslaşma payesinin üniversitemize verilmesinin öğrenciler için avantajlarından söz eden Rektör Demir, enerji alanında yapılan spesifik çalışmalarla öğrencilerin enerjinin tüm bileşenlerinde uzmanlaşıp kurumların üst düzey pozisyonlarında görev alabileceklerini söyledi. Bu konuda öğrencilere tüm fırsatların sunulduğunu anlatan Rektör Demir, ellerindeki tüm imkânları öğrencilerin yararına kullandıklarını ve öğrencilerin çalışarak kendilerini geliştirmeleriyle başarıya ulaşabileceklerini dile getirdi.
Öğrencilerden gelen talepleri tek tek ele alarak yapılabilecek çalışmalar için fikir toplantıları düzenlediklerini belirten Rektör Demir, ortaya konan her fikrin öğrencilerimizin, üniversitemizin ve bölgemizin gelişimine katkı sunabileceğini ifade etti. Öğrencilerden gelen taleplere cevap veren Rektör Demir, taleplerin gerekli birimlere iletilerek en kısa sürede çözüme kavuşturulacağının altını çizdi.
Üniversitemiz Merkez Yerleşkesi Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen Rektör- Öğrenci Buluşmalarının son toplantısı Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.