08
Ağustos
2022
Rektör Demir Yunus Emre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. Kutalmış Yalçın’ı Ziyaret Etti

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Ankara’daki temasları kapsamında Yunus Emre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. A. Kutalmış Yalçın’ı ziyaret etti. 8 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleşen ziyarette karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Yabancılara Türkçe öğretimi çalışmalarının yanı sıra ülkemizin tanıtımı amacıyla kültür ve sanat faaliyetleri yürüten ve bilimsel çalışmalara destek veren Yunus Emre Enstitüsünün çalışmalarını yakından takip ettiklerini anlatan Prof. Dr. İdris Demir, Yunus Emre Enstitüsünün de paydaş olduğu ve üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenecek olan “Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretiminin Bugünü ve Yarını” sempozyumuna sundukları katkılardan dolayı Yunus Emre Enstitüsü Başkan Yardımcısı Dr. A. Kutalmış Yalçın’a teşekkür etti.

Üniversitelerle önemli iş birlikleri yaptıklarını ve kültür merkezleri aracılığıyla kültür ve sanatımızı tanıtmak amacıyla birçok etkinlik düzenleyip ülkemizi temsil etmeye çalıştıklarını dile getiren Yalçın, ziyaretlerinden dolayı Rektör Demir’e teşekkür etti. İki kurum arasındaki iş birliklerine yönelik değerlendirmelerin yapıldığı ziyarette, 7-9 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan sempozyum ile ilgili istişarelerde bulunuldu.