11
Temmuz
2021
Rektör Demir Üniversite-Sanayi İş Birliklerini Geliştiriyor

Bölgesine ve şehrine önemli katkılar sunmayı amaçlayan ve bu kapsamda görüşmelerini sürdüren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, üniversite-sanayi iş birliği için yeni adımlar attı.  Sanayici Üniversite İstişare Toplantısına katılan Rektör Demir, toplantının ardından All Alçı firmasını ziyaret ederek üniversitemiz ile All Alçı arasında yapılabilecek iş birliği olasılıklarının araştırılmasına yönelik fikir alışverişinde bulundu.
 


Kamu-Sanayi iş birliği çerçevesinde, Ar-Ge çalışmaları ve proje desteği sağlamak amacıyla Fernas Alçı San. Tic. A.Ş. Grubuna yapılan ziyarette Prof. Dr. İdris Demir’e KUSİ ekibinden Doç. Dr. Fevzi Yaşar, Doç. Dr. Ömer Faruk Ertuğrul ve Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Rıda Tür eşlik etti. İnşaat sektöründeki all ve tekno markalarını destekleyen ve 500 kişilik bir ekiple hizmet veren All Alçı, üretim ve piyasa tecrübesi ile inşaat sektörünün her aşamasında ihtiyaç duyulan yapı malzemelerini üreterek piyasaya sunuyor. Ürün geliştirme, verimlik ve Ar-Ge çalışmaları konusunda destek sağlamak amacıyla tesisin tüm üretim aşamalarının incelendiği ziyarette All Alçı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Nihat Terece, Batman Üniversitesi ile yapılabilecek projeler üzerine değerlendirmelerde bulunarak üniversitemizin yeni ufuklar açabileceğini ve Batman Üniversitesi ile yapılabilecek çalışmalarda yer almaktan mutlu olacaklarını söyledi.

Rektör Demir: “Batman Üniversitesi Şehir Sanayisinin Gelişmesinde Önemli Bir Paydaş”

Fabrikada yapılan incelemeler sonucunda özellikle laboratuvarda çalışan personelin büyük çoğunluğunun Batman Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Kimya ve Kimyasal İşleme Bölümü mezunlarından oluşmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Rektör Demir, All Alçı Şirketler Grubu ile ortaklaşa yapılacak projelerin hayata geçmesi için KUSİ ekibi ile birlikte ilgili akademisyenlerin bazı somut adımların atılması için bir tekrar bir araya geleceklerini belirtti. Batman Üniversitesinin şehir sanayisinin gelişmesinde önemli bir paydaş olduğunu ifade eden Prof. Dr. İdris Demir sözlerine şu şekilde devam etti: “Üniversitemiz tüm bileşenleri ile beraber sanayinin ve sanayicinin yanındadır.  Sanayicilerle kurulan iletişimi önemsiyoruz ve Batman Üniversitesinin ilimiz sanayisinin gelişmesinde itici güç olacağına inanıyoruz.”