15
Eylül
2022
Rektör Demir Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu’nu Ziyaret Etti

Batman Üniversitesinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından enerji alanında pilot üniversite seçilmesinin ardından alandaki çalışmalarına hız veren ve bu konuda önemli görüşmeler gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu’nu ziyaret etti. 15 Eylül 2022 tarihinde Tüpraş Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen ziyarette karşılıklı iş birlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Rektör Demir: “Enerjinin Merkezi Olan Üniversitemiz Her Alanda Hayata Dokunmak İçin Çalışmalarını Sürdürüyor”
Genel Müdür Yelmenoğlu’na üniversitemizde enerji alanında yapılan çalışmaları anlatan Rektör Demir, başta petrol olmak üzere Batman’da bulunan yeraltı ve yerüstü kaynakların daha verimli kullanılması için Batman Üniversitesinin kurum ve kuruluşlara akademik ve bilimsel katkılar sunmaya hazır olduğunu belirtti. Üniversitemiz ve Tüpraş iş birliğinde başlatılan “Genç Beyinlerde İnovasyon ve Kadın Gücü Girişimcilik Programı” ile öğrencilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerinin hayata geçirilebilmesi için önemli bir adım attıklarını vurgulayan Rektör Demir, bu proje sayesinde özellikle kız öğrencilerimizin teknoloji ve inovasyona yönelmelerine imkân sağlandığını kaydetti. Batman Üniversitesinin, öğrencilerinin hayatlarına önemli katkılar sunmaya çalıştığını ifade eden Prof. Dr. İdris Demir, üniversitemizin, şehrimizin ve bölgemizin gelişimi için gerekli çalışmaları yürütmeye devam edeceklerini belirtti.

Batman Üniversitesinin çalışmalarını ve Rektör Demir’in girişimlerini yakından takip ettiklerini dile getiren Tüpraş Genel Müdürü İbrahim Yelmenoğlu, nazik ziyaretinden dolayı Rektör Demir'e teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu.