28
Nisan
2023
Rektör Demir TEKNOFEST 2023’e Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2023 etkinliğine katıldı.
 

Rektör Demir: “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Gerçekleşen TEKNOFEST 2023 Ülkemiz ve Gençlerimiz İçin Çok Önemli Bir Platform”
Ülkemizde gerçekleşen son derece önemli gelişmeleri yakından takip eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknolojik festivaline katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Festivalde sergilenen yerli ve milli teknolojileri yakından inceleyen Rektör Demir, yarışan gençlerle de uzun uzun sohbet edip projeleri hakkında bilgi aldı. Rektör Demir, “Milli Teknoloji Hamlesi’nin ulusal çapta yapılan çalışmalarını yerinde görmek gurur verici. Cumhuriyetimizin 100. yılında teknoloji alanında emin adımlarla yürüyen ülkemizin çağın gerektirdiklerini takip eden ve yeteneklerini gösteren genç bilim insanlarını yetiştirmesi hepimizi mutlu etmektedir. Festival kapsamında yarışan tüm gençlerimize başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.