15
Kasım
2022
Rektör Demir Katar Devleti Ankara Büyükelçisi İle Görüştü

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında pilot seçilen üniversitemiz, enerji alanında önemli görüşmeler yapmaya devam ediyor. Enerji alanında yapılan çalışmalarla ilgili yol haritasını şekillendirmek amacıyla görüşmelerine devam eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, 15 Kasım 2022 tarihinde Katar Devleti Ankara Büyükelçisi Sheikh Mohamed Nasser J. M. Al- Thani’yi ziyaret etti.

Dünyanın en büyük doğalgaz damarı olarak bilinen Katar Devleti’nin bu alandaki çalışmaları ve üniversitemizin enerji alanındaki projeleri hakkında istişareler yapılan görüşmede karşılıklı iş birliklerine yönelik de fikir alışverişinde bulunuldu.

Rektör Demir: “Enerji Alanındaki İhtisaslaşmış Üniversiteler Teknolojiye Katkı Sunacaktır”
Yarının dünyasında teknolojiyi takip eden değil teknolojiye katkı sunan bir ülke olabilmemiz için üniversitelerin farklı alanlarda ihtisaslaşmalarının büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Rektör Demir, enerji alanında ihtisaslaşan bir üniversite olarak bölgedeki potansiyel enerji kaynaklarının gelişimine yönelik önemli projeler yürüttüklerini söyledi. Rektör Demir, “Ar-Ge faaliyetleri, kamu-sanayi iş birliği ve bölgesel kalkınmayı geliştirecek projeler ile diğer üniversitelere model olmayı hedefliyoruz” dedi.

Rektör Demir, Batman Üniversitesinin çalışmalarında başarılar dileyen Katar Devleti Ankara Büyükelçisi Sheikh Mohamed Nasser J. M. Al- Thani’ye, günün anısına hediye takdim etti.