11
Ekim
2022
Rektör Demir’den TPAO Genel Müdürü Melih Han Bilgin’e Ziyaret

Batman Üniversitesinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından enerji alanında pilot üniversite seçilmesinin ardından alandaki çalışmaların artırılması için önemli görüşmeler gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Türkiye Petrolleri A.O. (TPAO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin’i ziyaret etti. 11 Ekim 2022 tarihinde Müdür Bilgin’in makamında gerçekleştirilen ziyarette, yeni iş birliklerin yanı sıra daha önce imzalanan Eğitim, Araştırma ve Danışmanlık Çalışmalarına Yönelik İş Birliği Protokolü’nde gelinen aşamalar hakkında da değerlendirmede bulunuldu.
 


Rektör Demir: “Batman Üniversitesinin Enerji Alanındaki Kapasitesi Her Geçen Gün Artıyor”
Genel Müdür Bilgin’e, üniversitemizde enerji alanında yapılan çalışmalardan ve Azerbaycan Devlet Petrol ve Sanayi Üniversitesi ile imzalanan iş birliği protokolünden bahseden Rektör Demir, öğrenci alımına tekrar başlanan Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümünde öğrencilerimize sunulan eğitimin niteliği hakkında bilgiler verdi. Batman Üniversitesinin enerji alanındaki kapasitesinin her geçen gün arttığını belirten Rektör Demir, TPAO ile daha kapsamlı iş birlikleri geliştirmek istediklerini vurguladı.
 
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in nazik ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Genel Müdürü Melih Han Bilgin, Batman Üniversitesinde yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini ve son dönemde gerçekleştirilen önemli girişimleri için Rektör Demir’i kutladığını ifade etti.