30
Ocak
2023
Rektör Demir’den Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’a Ziyaret

Bölge üniversiteleriyle iş birlikleri geliştirmeyi ve ortak çalışmalar yürütmeyi önemseyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ı ziyaret etti. 27 Ocak 2023 tarihinde Rektör Özcoşar’ın makamında gerçekleştirilen ziyarette, iki üniversite arasında hayata geçirilebilecek iş birlikleri ve ortak çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.Rektör Demir: “Öğrenci Odaklı Projelere Yoğunluk Vermemiz, Eğitimin Niteliğinde ve Öğrencilerin Başarı Oranlarında Önemli Bir Yükselme Sağladı”
İki üniversitenin de TRC3 bölgesindeki şehirlerde bulunmaları nedeniyle Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından yürütülen “TRC3 Bölgesinde Genç İstihdamının Teşviki Teknik Destek Projesi” kapsamında iş birliği yaptıklarını hatırlatan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, benzer iş birlikleri geliştirmeyi önemsediklerini dile getirdi. Batman Üniversitesinin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması konusunda enerji alanında pilot üniversite seçilmesinin ardından enerji alanında gerçekleştirilen önemli çalışmalardan bahseden Rektör Demir, üniversitemizde öğrenci odaklı projelere yoğunluk vermelerinin eğitimin niteliğinde ve öğrencilerin başarı oranlarında önemli bir yükselme sağladığına dikkat çekti. Gösterdiği nezaket ve misafirperverlikten dolayı Rektör Özcoşar’a teşekkür eden Rektör Demir, çalışmalarında başarılar diledi.

Rektör Demir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Özcoşar, Mardin Artuklu Üniversitesi olarak kendilerinin de iki üniversite arasında gerçekleştirilecek iş birliklerini önemsediklerini belirterek Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e çalışmalarında başarılar diledi.