23
Haziran
2023
Rektör Demir’den Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’a Ziyaret

Ulusal ve uluslararası çapta iş birliklerini geliştirme amacıyla kurum ve kuruluşlara ziyaretleri önemseyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ı makamında ziyaret etti. 23 Haziran 2023 tarihinde Rektör Ünüvar’ın makamında gerçekleştirilen ziyarette iki üniversite arasında gerçekleştirilebilecek projeler ve çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Rektör Demir: “Üniversitelerimizle Kurulan İş Birliklerini Önemsiyoruz”
Batman Üniversitesi olarak geleceğimizin teminatı gençlere yönelik projeler geliştirdiklerini dile getiren Rektör Demir, “Üniversitemiz bilimsel ve kültürel çalışmalarla aktif bir süreç geçirmekte. Bölgemizde donanımlı bireyler yetiştirmek, gençleri geleceğe nitelikli olarak hazırlamak ve enerji alanında ihtisas üniversitesi olarak bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak projeleri hayata geçirmek için üniversitelerin birbirleri ile olan ilişkilerine oldukça önem vermekteyiz. Bu doğrultuda akademik ve fiziki imkânlarımızı iş birlikleri için geliştirmeye devam ediyoruz. Hedefimiz, üniversitelerimizle topluma faydalı projeler içerisinde yer almak ve gelecekte bunun somut çıktılarını görebilmek” ifadelerini kullandı.
Rektör Demir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Ünüvar, Batman Üniversitesi ile Ankara Üniversitesi arasında gerçekleştirilecek iş birlikleri için hazır olduklarını belirterek Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e çalışmalarında başarılar diledi.