28
Şubat
2023
Rektör Demir Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’ı Ziyaret Etti

Bölge üniversiteleriyle iş birlikleri geliştirmek ve ortak çalışmalar yürütmek amacıyla istişarede bulunmayı önemseyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş’ı ziyaret etti. 27 Şubat 2023 tarihinde Rektör Elmastaş’ın makamında gerçekleştirilen ziyarette, iki üniversite arasında hayata geçirilebilecek iş birlikleri ve ortak çalışmalar hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.Rektör Demir: “Öğrencilerimizin Kişisel Gelişimlerine Katkı Sunmak Amacıyla Çok Sayıda Bilimsel, Sosyal ve Kültürel Etkinlik Düzenliyoruz”
Üniversitemizde gerçekleştirilen çalışmaları Rektör Elmastaş’a anlatan Prof. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesinin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması konusunda enerji alanında pilot üniversite seçilmesinin ardından enerji alanında önemli çalışmaları hayata geçirdiğini söyledi. Üniversitemiz bünyesinde birçok farklı alanda bölüm ve programın bulunduğunu dile getiren Rektör Demir, yeni açılan bölüm ve programlarla da daha fazla öğrencinin üniversitemizi tercih etmelerini sağladıklarını kaydetti. Üniversitemiz öğrencilerinin kişisel gelişimlerine katkı sunmak amacıyla çok sayıda bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlik düzenlediklerini belirten Rektör Demir, bunun yansımalarının öğrencilerimizde gözlemlendiğini ifade etti. Gösterdiği nezaket ve misafirperverlikten dolayı Rektör Elmastaş’a teşekkür eden Rektör Demir, çalışmalarında başarılar diledi.
Rektör Demir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Elmastaş, iki üniversite arasında gerçekleştirilecek iş birliklerinin bölgenin yararına olacağını belirterek Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e çalışmalarında başarılar diledi.