25
Ocak
2023
Rektör Demir Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanını Ziyaret Etti

Akademik ve kurumsal çalışmalarda farklı sektör ve kurumlarla istişarelerde bulunmayı ve ortak çalışmalar yürütmeyi kurumsal kültür haline getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir;  Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özgen’i ziyaret etti. 25 Ocak 2023 tarihinde gerçekleşen ziyarette Batman Üniversitesinin millî, manevî ve tarihi konularda yaptığı çalışmaları Başkan Özgen’e anlatan Rektör Demir, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile ortak birçok proje gerçekleştirebilecek akademik alt yapıya sahip olduklarını söyledi. 

Rektör Demir: “Milletimizin Değerlerini Özümseyen ve Bu Değerlere Sahip Çıkan Bir Üniversiteyiz”
Üniversitemiz öğrencilerinin gelişimi için her türlü faaliyeti hayata geçirmeye çalıştıklarını dile getiren Rektör Demir, öğrencilerde Atatürk ve millet bilincinin oluşması için çalışmaların devam ettiğini kaydetti.  Batman Üniversitesinin milletimizin değerlerini özümseyen ve bu değerlere sahip çıkan bir üniversite olduğunun altını çizen Rektör Demir, Batman Halk Kültürü Projesi kapsamında Batman halkının kültürel değerlerinin gelecek nesillere aktarılmasında önemli bir değer olan Batman Halk Kültürü kitabını Başkan Özgen’e takdim etti.

Karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunulan ziyarette Başkan Özgen, Batman Üniversitesinin çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyleyerek Batman Üniversitesinde yapılacak olan bilimsel çalışmalara destek vermekten mutlu olacaklarını belirtti. Üniversitelerin Yüksek Kurumun tüm imkânlarından yararlanabileceklerini, kendilerinin de üniversitelerle iş birliği yapmak istediklerini ifade eden Başkan Özgen, Rektör Demir’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e ve yönetimine başarı dileklerinde bulundu.