06
Mart
2023
Rektör Demir Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’a Geçmiş Olsun Ziyaretinde Bulundu

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve birçok şehrimizin yanı sıra Adıyaman’da da can kaybına neden olan depremden dolayı Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’u ziyaret etti. Rektör Demir, 6 Mart 2023 tarihinde Rektör Turgut’un makamında gerçekleştirilen ziyarette, deprem nedeniyle yaşamını yitiren Adıyamanlı vatandaşları, üniversite personeli ve öğrencileri için taziyelerini iletti.Rektör Demir: “Yaşanan Acı, Hepimizi Derinden Etkiledi”
Batman Üniversitesi olarak Adıyaman Üniversitesi ile dayanışma içinde olacaklarını vurgulayan Rektör Demir, yaşanan acının hepimizi derinden etkilediğini dile getirerek yaraların sarılması için imkânlar dâhilinde gerekli destekleri sağlamaya gayret göstermeye çalıştıklarını kaydetti. Batman Üniversitesinin personeli ve öğrencisiyle deprem bölgelerine yardımlarda bulunmak amacıyla seferber olduğunu söyleyen Rektör Demir, depremin ardından üniversitemizde gerçekleştirilen çalışmaları anlatarak birlik ve beraberlik ruhu içinde deprem bölgelerine destek sunmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yararlılara acil şifalar dileyen Rektör Demir, gösterdiği nezaket ve misafirperverlikten dolayı Rektör Turgut’a teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.
Rektör Demir’in nazik ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Turgut, depremin ardından Batman Üniversitesinde gösterilen hassasiyet için Rektör Demir’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.