31
Mart
2022
Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Üniversitemizi Ziyaret Etti

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 30 Mart 2022 tarihinde üniversitemizi ziyaret etti. Merkez Kampüs Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete Batman Valisi Hulusi Şahin, Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve ilimizin yöneticileri katıldı.Rektörlük makamında gerçekleşen ziyaretin ardından şeref defterini imzalayan Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, üniversitemizin genel ve akademik durumu hakkında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’den bilgi aldı. Batman Üniversitesinin gelişiminin kendilerini mutlu ettiğini belirten Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, üniversitelerin bulunduğu bölgeye katkı sunan önemli merkezler olduğunu dile getirdi.Rektör Demir: “Tıp Fakültesinin Kurulmasıyla Kaliteli Sağlık Hizmetlerine Daha Kolay Ulaşılacaktır”
Batman Üniversitesinin hızla gelişip büyüyen bir üniversite olduğunu ifade eden Rektör Demir, pilot üniversite misyonuyla bölgesel kalkınmaya destek olmak istediklerini kaydetti. Batman Üniversitesinin Tıp Fakültesine kavuşması için çalışmaların titizlikle hazırlandığını anlatan Prof. Dr. İdris Demir, Tıp Fakültesinin kurulmasıyla hem Batman halkının hem de çevre illerdeki halkın kaliteli sağlık hizmetlerinden daha kolay faydalanabileceğini belirtti. Tıp Fakültesi için gerekli imkânların üniversitemizde ve bölgemizde mevcut olduğunun altını çizen Rektör Demir, sözlerine şu şekilde devam etti: “Tıp Fakültesinin üniversitemize kazandırılması ile birlikte ilimizdeki öğrencilerimiz başka bir şehre gitmeden kendi şehirlerinde tıp eğitimi alabilecekler. Bunun yanı sıra komşu ülkelere coğrafi yakınlığımız nedeni ile ülke dışından hastaların da ilimize gelmesiyle sağlık turizmi de gelişecektir. Sağlıklı bir toplum oluşturabilmek adına Tıp Fakültesinin kurulmasını önemsiyoruz ve bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a günün anısına hediye takdim etti.