24
Haziran
2021
Öğrencilerimiz Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ı Ziyaret Etti

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ve üniversite öğrencileri, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı makamında ziyaret etti.


 
Batman Üniversitesi’nin tarih bilinci kazandırmak ve bürokrasiyi tanımalarını sağlamak için düzenlediği gezi programına katılan öğrencilerle bir süre sohbet eden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “böylesi bir geziye katılmış olmanız çok güzel. Bu esasında bir medeniyet gezisidir. Medeniyet birikimimizi çok iyi tanımak, görmek, araştırmak gerekiyor.” dedi.
 
Öğrencilere Diyanet İşleri Başkanlığını ve çalışmalarını anlatan Başkan Erbaş, gençlere tavsiyelerde bulundu ve kendilerine başarılar diledi.
 
Batman Üniversitesi ve yapmış oldukları etkinlik hakkında Başkan Erbaş’a bilgiler veren Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, öğrencilerin program kapsamında Çanakkale, Aydın, Balıkesir, Gaziantep, Şanlıurfa gibi şehirleri ve devlet kurumlarını ziyaret ettiklerini aktardı.
 
Başkan Erbaş, ziyaretin ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.


 
Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’a ziyaretin anısına Batman Üniversitesi plaketini takdim etti.