19
Temmuz
2021
​Öğrencilerimiz 15 Temmuz Şehitler Abidesini ziyaret edip, fidan dikti

 
Batman Üniversitesi tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Şehitleri için dikilen abideyi ziyaret etti ve Batıraman kampüsünde 251 şehit anısına Rektörlük Binası önünde fidan dikimi gerçekleştirildi.


 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında öğrencilerimiz Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi karşısında inşa edilen Şehitler Abidesini ziyaret etti. Abidede 15 Temmuz şehitleri işin dua eden öğrencilerimiz daha sonra yine Külliye önünde ve buradaki Millet Camisi önünde FETÖ terör örgütü tarafından 15 Temmuz gecesi savaş uçaklarıyla bombalanan alanları gezdi.
 
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Batman Üniversitesi Batıraman kampüsünde 251 şehit anısına rektörlük önünden gerçekleştirilen fidan dikim törenine Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ve üniversite personelleri katıldı.


 
251 şehit anısına rektörlük önünden gerçekleştirilen fidan dikim töreninde konuşan Rektör Demir, “15 Temmuz şehitlerimiz ve bütün şehitlerimizin ruhları için fidan diktik. Ruhları şad olsun. Ülkemiz ilelebet payidar olacaktır.” dedi.


 
Rektör Demir, 15 Temmuz’da Ankara’da FETO  terör örgütü tarafından jetlerle bombalanan alanları gezip görmeleri için öğrencilerimizi Ankara gönderdik. Oraları gezip gördüler, 15 Temmuz Şehitleri abidesini ziyaret edip, tüm şehitlerimiz için dua ettiler. Bugün bu günleri hür ve özgür yaşayabiliyorsak, hayatlarını gözlerini dahi kırpmadan bu vatan için feda eden şehitlerimiz sayesindedir. Şehitlerimizi Rahmet ve minnetle yad ediyoruz.” dedi.