06
Nisan
2023
İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil Rektör Demir’i Ziyaret Etti

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Batman’da bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’i makamında ziyaret etti. 5 Nisan 2023 tarihinde Merkez Kampüs Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Demir, Batman Üniversitesinin  akademik ve fiziki gelişiminin yanı sıra genel durumu,  son dönemde hayata geçirilen projeler ve çalışmalar hakkında Bakan Yardımcısı Erdil’e bilgi verdi.


 
Rektör Demir: “Batman Üniversitesi Bölgesel Kalkınmaya Önemli Katkılar Sunacak Projeler Üretiyor
Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında enerji alanında pilot üniversite seçilen Batman Üniversitesinin enerji konusunda da önemli çalışmalar yürüttüğünü kaydeden Rektör Demir, enerji alanında ihtisaslaşan Batman Üniversitesinin bölgesel kalkınmaya önemli katkılar sunacak projeler ürettiğini söyledi. Ulusal ajanslar tarafından desteklenen projelerin üniversitemiz adına büyük önem arz ettiğini belirten Rektör Demir, bilimsel çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel alandaki çalışmalarla da üniversitemizin adından sıkça söz ettirdiğini anlattı. Üniversitemizin kalite süreçleri, ulusal ve uluslararası projeleri ve öğrenciye yönelik faaliyetleri hakkında da açıklamalarda bulunan Rektör Demir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Tayyip Sabri Erdil’e teşekkür etti.


 
Rektörlük makamında gerçekleşen ziyaretin ardından şeref defterini imzalayan Bakan Yardımcısı Erdil, Batman Üniversitesinin çalışmalarını ve projelerini yakından takip ettiklerini, Batman Üniversitesinin kayda değer gelişiminin memnuniyet verici olduğunu söyledi. Bakan Yardımcısı Erdil, Rektör Demir'e çalışmalarında başarılar diledi.