14
Kasım
2022
Halil Hamidi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Üniversitemize Ziyaret

Halil Hamidi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde üniversitemizi tanımak, üniversitemizdeki kütüphane, laboratuvar, spor tesisleri ve akademik birimler hakkında bilgi edinmek için ziyaret bulundular. 10 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilen ziyarette, gelecekteki okumak istedikleri bölümlerle ilgili birim yetkililerinden detaylı bilgiler alan öğrenciler, mevcut bölümler, eğitim-öğretim faaliyetleri, mevcut derslik ve laboratuvar olanakları ile mezuniyet sonrası iş imkânları hakkında bilgilenerek üniversitemizi daha yakından tanıma fırsatı buldular. 

Üniversitemizi çok beğendiklerini ifade eden Halil Hamidi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Batman Üniversitesi kampüsünde hoş vakit geçirdiklerini, Batman Üniversitesini tanıma fırsatını kendilerine veren Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’e çok teşekkür ettiklerini söylediler.Rektör Demir: “Geleceğimiz Olan Gençlerin İstikballerini Beraber İmar Etmek İçin Var Gücümüzle Çalışıyoruz”
Halil Hamidi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin üniversitemizi merak edip ziyaret etmelerinden memnuniyet duyduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, “Geleceğimiz olan gençlerin istikballerini beraber imar etmek için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi. Şehrimizin ve ülkemizin geleceğine katkı sunabilecek nitelikli bireyler yetiştirmek için gençlerimizin geleceğini imar etmede onlara yön vermek gerektiğinin altını çizen Rektör Demir, öğrencilere tüm hayatlarını etkileyecek meslek seçiminde isteyerek ve severek yapacakları mesleği tercih etmelerini gerektiğini söyledi. Öğrencilere eşlik ederek üniversitemizi tanımalarına öncülük eden öğretmenlerinin de çok önemli bir fedakârlıkta bulunduklarına dikkat çeken Rektör Demir, geleceğin üniversitelilerini, bilim insanlarını yetiştirmede öğrencilerin öğretmenlerinin çok büyük emek ve gayretleri olduğunu sözlerine ekledi.
Ziyaret öğrencilerin kampüsün farklı yerlerindeki fotoğraf çekimleriyle sona erdi.