25
Haziran
2021
"Batman Vizyon 2030 Arama Konferansı" başlıyor

 
Batman Üniversitesinin ev sahipliğinde “Batman Geleceğini Arıyor” mottosu ile düzenlenen "Batman Vizyon 2030 Arama Konferansı", 28 Haziran Pazartesi günü saat 10:00’da Batman Valisi Hulusi Şahin ile Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in açılış oturumu ile başlıyor.

 
Prof. Dr. İdris Demir’in Batman Üniversitesi’ne Rektör olarak atanmasıyla üniversitede başlayan dinamizm kendini hissettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Diş Hekimliği Fakültesi’nin akademik birimlere eklendiği Batman Üniversitesi’nde şimdi de arama konferansı düzenleniyor. Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ve Batman Valisi Hulusi Şahin’in onur kurulu başkanı olduğu konferansın tarihleri belli oldu.
 
28 Haziran – 5 Temmuz 2021 tarihleri arasında düzenlenecek "Batman Vizyon-2030 Arama Konferansı" ile Batman’ın gelişiminde rol alan tüm paydaşlar, bir araya gelerek mevcut durumun analizi yapacak, sorunlar ve sorunlara ilişkin çözüm önerileri ile gelişime açık yönlerin tespitine yönelik öneriler sunacağı açıklandı.
 
Konferansta yer alan konu başlıklarının kentin mikro alanlarına kadar nüfuz edebilecek kabiliyette kapsayıcı olmasına özen gösterildiği belirtildi. Batman’da enerji, petrol, sanayi, ticaret, tarım, hayvancılık, kentleşme, kalkınma, istihdam, işsizlik, eğitim, sağlık, kültür, turizm, kadın, aile, çocuk, sanat, sosyal yaşam, gençlik ve spor gibi pek çok konu başlığı enine boyuna ele alınıp değerlendirileceğini ifade eden Prof. Dr. Demir, Batman Vizyon-2030 Arama Konferansı’nın Batman’ın gelişimindeki hedef ve stratejileri ortak akılla tasarlamak, kent vizyonu oluşturmak ve gerekli eylem planlarını belirlemek üzere gerçekleştirileceğini ifade etti.
 
Pandemi koşulları nedeniyle Batman Üniversitesi’nin twitter hesabı olan @batman_univ ve youtube hesabı olan BatmanÜniversitesiTV kanalından online olarak canlı düzenlenecek olan Batman Vizyon-2030 Arama Konferansı’nı takip etmek isteyen kurum, kuruluş ve vatandaşların canlı yayınları izleyebilecekleri belirtildi.