22
Aralık
2022
Batman Valisi Ekrem Canalp Üniversitemiz Öğrencilerine Başarı Öyküsünü Anlattı

Üniversitemiz öğrencilerinin motivasyonlarını artırmak amacıyla üniversitemizde düzenlenmesi planlanan ve farklı alanlarda başarıya ulaşmış insanların tecrübelerini aktaracakları “Geleceğe Işık Tutan Gerçek Hayattan Başarı Öyküleri” etkinliklerinin ilk konuğu Batman Valisi Ekrem Canalp oldu. 21 Aralık 2022 tarihinde Batman Üniversitesi Merkez Kampüs Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe; Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, üniversitemiz yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Rektör Demir: “Zorlukları Aşabilmek İçin Fedakârlık Gösterilmesi Gerekiyor”
Etkinliğin açış konuşmasını yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, hayatta çok fazla zorlukla karşılaşılabileceğini, bu zorlukları aşabilmek için fedakârlık gösterilmesi gerektiğini belirtti. Bir gence uzatılacak elin, açılacak bir yolun, binlerce gencin kaderini değiştirebileceğini söyleyen Rektör Demir, bir ailedeki bir kardeşin okuma azminin diğer tüm aile fertlerinin de hayatını değiştirebileceğini kaydetti. Yaşamında karşılaştığı zorluklardan ve bu zorlukların üstesinden nasıl geldiğine dair anekdotlar anlatan Rektör Demir, üniversitemiz öğrencilerine hayat hikâyesini ve tecrübelerini anlatmak üzere etkinliğe katılan Vali Ekrem Canalp’e teşekkür ederek sözlerini tamamladı.Vali Canalp: “Herkesin Kendi Swot Analizini Yapması Gerekiyor”
Üniversitemiz öğrencilerine başarı öyküsünü kendi yaşamından örnekler vererek anlatan Batman Valisi Ekrem Canalp, başarılı olmanın özünün, herkesin kabiliyeti ve becerisine göre şekillendiğini ifade etti. Herkesin kendi swot analizini yapması gerektiğini dile getiren Vali Canalp konuşmasına şöyle devam etti: “Güçlü yanlarınız, zayıf yanlarınız, fırsatlar ve tehditler. Yani hiçbir konu, sadece fırsatlardan ibaret değil. Hiçbir birey sadece güçlü yanlarından ibaret değildir. Zayıf yanlarımız var ve bizim potansiyel tehditlerimiz de var.  Herkesin kendi swot analizine göre kendi yaşamının haritasını ve gelecek planlanmasını yapması en akılcı yoldur. İnsan hayatında belli periyotlarda tıkanmalar yaşar. Tıkandığınız zaman yapmanız gereken şey, ısrarla tıkanıklığın üzerine gitmektir. Üzerine gitmeye devam ettiğiniz tıkanıklığın bir süre sonra ortadan kalktığını göreceksiniz.”Başarıya giden yolun çok çalışmaktan geçtiğini vurgulayan Vali Canalp, etkinliğe katılan öğrencilerden hantallıktan kurtulacaklarına, yaşam enerjilerini kaybetmeyeceklerine ve her zaman güçlü bir şekilde çalışacaklarına dair söz aldıktan sonra konuşmasını tamamladı. Etkinlik, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in Vali Ekrem Canalp’e plaket takdim etmesinin ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.