22
Ağustos
2021
Batman Üniversitesi’nden Covid-19 İle Mücadeleye Destek

Batman Üniversitesi, ilimizde Covid-19 vakalarının yoğun bir şekilde arttığı son günlerde, hızlı test sonuçlarının alınıp, bulaş riskinin azaltılması için Merkezi Laboratuvarı’nda bulunan PCR-Covid-19 Test Cihazını, Sağlık İl Müdürlüğü’ne gönderdi.
 


Batman Üniversitesi ve Batman İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan iş birliği protokollü ile Batman Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nda bulunan yeni nesil PCR test cihazını Batman İl Sağlık Müdürlüğüne vererek Covid-19 ile mücadeleye desteğini sürdürüyor.

Covid-19 küresel salgınının başladığı ilk günlerde kendi laboratuvarlarında ürettiği 2 ton sıvı sabunu Sağlık İl Müdürlüğü’ne gönderen Batman Üniversitesi şimdi de yeni nesil PCR test cihazını Sağlık il müdürlüğüne göndererek Covid-19 ile mücadeleye tam destek veriyor.
Covid-19 ile mücadelede Batman Üniversitesi olarak ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade eden Batman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Rohat Cebe, “Batman İl Sağlık Müdürlüğü ile Üniversitemiz arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde Merkezi Araştırma Laboratuvarında kullanılan yeni nesil PCR test cihazını il müdürlüğümüze gönderdik. PCR cihazı covid testlerinin daha hızlı sonuçlanmasına katkı sağlayacak, böylece virüs ile mücadelede daha erken tedbirlerin alınmasına katkıda bulunacak” dedi.  

Batman Üniversitesinin geçtiğimiz yıl kendi laboratuvarlarında ürettiği 2 tona yakın sıvı sabunu, sağlık testislerinde hijyen amaçlı kullanılması için Sağlık İl Müdürlüğüne gönderdiğini ifade eden Rektör Yardımcısı Cebe, Covid-19 ile mücadelede kapsamında üniversite olarak elimizden gelen her türlü desteği paylaşmaya devam ediyoruz” dedi.