16
Ocak
2024
Akademisyen-Öğrenci Buluşmalarında Bu Hafta

Batman Valiliği, Batman Belediyesi, Üniversitemiz ile Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları İş Birliği Protokolü” kapsamında 8 Ocak- 12 Ocak 2024 tarihleri arasında 12 buluşma gerçekleştirildi. Bu kapsamda:
9 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşen haftanın ilk buluşmasında Öğr. Gör. Eyüp CANER “Dünümüz ve Bugünümüz ile Yarınlara Kültürel Mirasımız” konulu sunumuyla Abdülhamid Han Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.
 
 
10 Ocak 2024 tarihinde Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Öğr. Gör. Edip ERTUĞRUL “Enerji Verimliliği” adlı sunumu gerçekleştirdi.
 

 
10 Ocak 2024 tarihinde Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Öğr. Gör. Suat ZOR “Hz. Mevlana’yı Anma ve Anlama” konulu bir eğitim verdi.
 
 
10 Ocak 2024 tarihinde Mezopotamya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Arş. Gör Emrah TAŞARER “Uzay Turizmi Bir Hayal Mi? Yoksa Gerçek Mi?” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.
 
 
11 Ocak 2024 tarihinde ise “Mutfakta Sıfır Atık” konulu sunumuyla Öğr. Gör. Erşad TAN, Hasankeyf Beşir Tutuş Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine misafir oldu.
 

 
11 Ocak 2024 tarihinde Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerine misafir olan Arş. Gör. Cemal ÇIĞ “Diyarbakır Mesudiye Medresesi” konulu bir sunum gerçekleştirdi.
 

 
12 Ocak 2024 tarihinde İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Öğr. Gör. Eda EMÜL “Sağlık Okuryazarlığı” konulu bir eğitim verdi.
 
 
12 Ocak 2024 tarihinde Batman Selahaddin Eyyubi Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Öğr. Gör. Mehmet Ali ERÇETİN “Karayolu Ulaşımının Çevresel Etkileri” konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.
 
 
12 Ocak 2024 tarihinde gerçekleşen bir diğer buluşmada ise Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Arş. Gör. Songül BARUTÇU DOĞAN “Osmanlı Batılılaşma Sürecinde Nuruosmaniye Cami” konulu bir eğitim verdi.
 
 
Haftanın son buluşmasında 12 Ocak 2024 tarihinde Arş. Gör. Hasan ARSLAN “Travma Sonrası Yeniden Yapılanma: Sporun İyileştirici Gücü” konulu sunumu ile Batman Spor Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.
 

 
Akademisyenlerimizin konuşmalarının akabinde öğrencilerin sorularını yanıtlamasıyla etkinlikler sona erdi.