06
Ekim
2023
Akademisyen-Öğrenci Buluşmalarında Bu Hafta

Batman Valiliği, Batman Belediyesi, Üniversitemiz ile Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan “2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Akademisyen-Öğrenci Buluşmaları İş Birliği Protokolü” kapsamında 2 Ekim- 6 Ekim 2023 tarihleri arasında 7 buluşma gerçekleştirildi. Bu kapsamda:
3 Ekim 2023 tarihinde Prof. Dr. İdris DEMİR “Meslek Seçimi ve Kariyer Planlama” konulu sunumuyla Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya geldi.3 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşen bir diğer buluşmada ise Şule Yüksel Şenler Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Doç. Dr. Abdulvasıf ERASLAN, “Evrensel Mesaj ve Ahlak” konulu bir eğitim verdi.
3 Ekim 2023 tarihinde “Evrende Simetri” konulu sunumuyla Doç. Dr. Ali İhsan KESKİN, Sezai Karakoç Anadolu Lisesi öğrencilerine misafir oldu.
4 Ekim 2023 tarihinde ise Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Prof. Dr. Pelin TAN, “Film ve Video Sanatında İklim Adaleti ve Ekoloji” adlı sunumu gerçekleştirdi.
5 Ekim 2023 tarihinde Prof. Dr. Fuat Sezgin Anadolu Lisesi öğrencileri ile bir araya gelen Prof. Dr. Ömer Faruk ERTUĞRUL, “Yapay Zeka ve Endüstri 4.0” konulu bir eğitim verdi.
5 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşen bir diğer buluşmada ise Prof. Dr. İdris DEMİR “Meslek Seçimi ve Kariyer Planlama” konulu, Necat Nasıroğlu İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldi.
6 Ekim 2023 tarihinde Dr. Ayten CANALP ve Prof. Dr. İdris DEMİR Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir buluşma gerçekleştirmiştir.
Konuşmalarının akabinde öğrencilerin sorularını yanıtlayan akademisyenlerimiz, katılan öğrencilere Aziz Sancar’ın Kendi Kaleminden Hayatı ve Bilimi kitabını hediye etti.